Spływ Krutynią- wpływ organizacji na atrakcyjność spływów, WODNIAK

Spływ kajakowy Krutynią – organizacja

Spływ jednodniowy rzeką Krutynią - start przy jeziorze KrutyńskimWystarczy telefon i..  wszystko gotowe !                                                        
Organizacyjnie, to jest właśnie takie proste.

Szybko okazuje się, że samo pływanie, oczywiście na Krutyni, również nie stwarza wielu problemów i jest równie nieskomplikowane.
Na początek, wystarczy kilka godzin, by móc sprawdzić czy to jest to, czego oczekujemy i to, czego się spodziewamy po tej formie turystyki.
Ponowić próby można w dowolnej chwili. Poziom i wyposażenie firm kajakowych pozwala na przyjazd nawet bez rezerwacji i wielkich przygotowań (no..  aż tak, to może bardziej poza weekendami).
Zakończenie spływu odbywa się "na telefon" i niekoniecznie po przepłynięciu całego etapu.
Początkujący w kajakarstwie lub rodziny z małymi dziećmi, swój spływ zakończyć mogą, jeśli chcą, już po 2-3 km trasy.


Spływ kajakowy na górnym odcinku rzeki KrutyniGłębokość rzeki w okolicy Krutyni oscyluje wokół 1 m i pozwala chętnym na brodzenie przy kajaku.
Pozwala to również, na wyzbycie się uczucia lęku i strachu przed wodą, nawet u osób bardzo obawiających się takiego kontaktu.
Krutynia, a szczególnie Krutynia w sąsiedztwie wsi Krutyń, poprzez swą niewielką głębokość i łagodny nurt, wzbudza poczucie braku zagrożenia i uspokaja początkujących i niekiedy, zbyt przestraszonych kajakarzy. Początkujący kajakarze, czujący lęk przed wodą, pozbywają się w ten sposób nadmiernego stresu i o wiele szybciej wprawiają się w pływaniu i manewrowaniu kajakiem.
Każdy przyszły adept turystyki kajakowej, na pewno znajdzie na Krutyni, wprost wymarzone, warunki na rozpoczęcie swej przygody z kajakiem.
Spędzenie kilku godzin, jednego dnia czy też weekendu w kajaku i otoczeniu pięknej przyrody, nie jest już dziś problemem, a na szlaku Krutyni, to czysta przyjemność - bez kłopotów, przygotowań i kosztów.

Zachęcamy wszystkich chętnych do zmierzenia się z kajakiem na Krutyni i korzystania przy tym z usług i doświadczenia wypożyczalni kajaków Turystyki  Aktywnej Wodniak.