Spływy kajakowe na szlaku rzeki Krutyni
w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK

Spływy kajakowe na szlaku rzeki Krutyni w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK, to szeroka gama spływów kajakowych zorganizowanych w oparciu o życzenia uczestników. To również imprezy towarzyszące organizowanym spływom (np. integracyjnym) i usługi wypożyczalni kajaków wraz z transportem na trasie spływów.

Szlak kajakowy rzeki KrutyniUrok Krutyni jej największym atutem

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w niezapomnianej przygodzie z kajakiem i przyrodą, czyli w spływie kajakowym na pięknym i bezpiecznym szlaku rzeki Krutyni – Perłą Mazur i mazurskich szlaków kajakowych.
Szlak rzeki Krutyni zaliczany jest do najpiękniejszych szlaków kajakowych w Europie.

 

 Krutynia, to miejsce naszej działalności

Na szlaku Krutyni, organizujemy i polecamy wszelkie rodzaje spływów zorganizowanych indywidualnie (i nie tylko) z uwzględnieniem życzeń i oczekiwań uczestników.
Zapewniamy kompleksową organizację spływów, ale polecamy również usługi wypożyczalni kajaków i udział w bardzo popularnych, krótkich (kilkugodzinnych) spływach jednodniowych.

Krutynia, to bogata oferta spływów

Spływy Krutynią, to możliwość korzystania z różnych form spływów (kilkugodzinne, weekendowe, kilkudniowe itp.), ale niezależnie od wybranego rodzaju spływu, możemy dowolnie wybierać odcinki do przepłynięcia, na tym, bardzo zróżnicowanym szlaku. Ułatwia to, dobrze rozwinięta baza turystyczna, szczególnie we wsi Krutyń, położonej na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
Również w Krutyni - pod numerem 18 - znaleźć można siedzibę i bazę wypożyczalni kajaków Wodniak, do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy.

Krutynia, to najlepszy szlak dla początkujących

Krutynia w zasadzie służy najlepiej wszystkim amatorom, zdobywającym dopiero swe szlify w turystyce kajakowej, a znane z Krutyni i bardzo popularne krótkie spływy jednodniowe, są wręcz idealne właśnie dla amatorów i początkujących kajakarzy. Spływ kajakowy szlakiem rzeki Krutyni Dodatkowym atutem Krutyni, dla takiej grupy, jest właśnie dobrze rozwinięta baza turystyczna, pozwalająca na pobyt i spływ w niekoniecznie spartańskich warunkach.
Do dyspozycji są stanice wodne (rozlokowane co około 13 km, czyli na końcu każdego dziennego i relaksowego etapu), ośrodki wypoczynkowe, gospodarstwa agroturystyczne (niestety nieliczne), pensjonaty, a nawet hotele, no i liczne pola namiotowe.

Krutynia, to nie tylko woda i kajaki

Tutaj, każdy miłośnik aktywnego wypoczynku, znajdzie coś dla siebie: stadniny koni, oznakowane szlaki do konnej jazdy i trasy rowerowe ( tu zapraszamy do naszej wypożyczalni rowerów), ścieżki przyrodnicze, owiane mgiełką tajemnicy śródleśne jeziorka z pływającymi wyspami, pomnikowe drzewa, wody pełne ryb, cerkiew i klasztor Filiponów nad jeziorem Duś oraz Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie - jest w czym wybierać.


Krótka charakterystyka spływów kilkudniowych szlakiem Krutyni

Kilkudniowy spływ szlakiem rzeki KrutyniKrutynia przy całym swym uroku i pięknie, jest na tyle łatwa, by każdy z powodzeniem mógł się na niej sprawdzić. Wybierając spływ wielodniowy (kilkudniowy) mamy do pokonania 116- kilometrowy szlak bądź jego wybraną część.
Pokonanie całego szlaku zajmuje około 5 - 9 dni w zależności od założonego tempa spływu.
Szlak Krutyni jest dość dobrze wyposażony w infrastrukturę noclegową i na noclegi na spływie wielodniowym możemy wybrać namioty, domki campingowe lub nawet pokoje hotelowe czy pokoje w pensjonatach.
Nasza oferta na Krutynię jest bogata i zawarte w niej są wszelkie usługi towarzyszące i ułatwiające spływ kilkudniowy (przewozy bagaży, transport sprzętu i osób, dokonywanie niezbędnych rezerwacji itp.).

Spływ wielodniowy (kilkudniowy) i coś jeszcze?

Wielodniowy spływ kajakowy rzeką KrutyniąSpływ wielodniowy szlakiem Krutyni to tylko jedna z wielu możliwości.
W ciągu weekendu można w relaksowym tempie przepłynąć jeden czy dwa wybrane etapy spływu wybierając jedną z możliwości noclegowych lub przyjeżdżając tylko na czas spływu - np. krótkiego - kilkugodzinnego.
Taką możliwość stwarza elastyczna oferta wypożyczalni Wodniak w zakresie krótkich, kilkugodzinnych spływów jednodniowych, a ułatwia to również rozwinięta baza noclegowa.

Stopień trudności spływów szlakiem Krutyni

Spływ kajakowy szlakiem rzeki KrutyniCały szlak Krutyni, mimo swego zróżnicowania, zakwalifikowany jest jako szlak łatwy i bezpieczny (z założeniem uważnego i rozważnego pokonywania każdego z jezior), a spływy Krutynią należą do spływów łatwych i bezpiecznych na praktycznie każdym wybranym odcinku.
Spływy Krutynią polecane są wszystkim grupom kajakarzy - od kajakarzy początkujących poprzez grupy szkolne i firmowe po kajakarzy bardziej zaawansowanych.

Poznaj dokładny opis trasy spływu

Poznaj opis szlaku z podziałem na etapy spływu


Oferta organizacji spływów kajakowych wypożyczalni kajaków Wodniak na szlak rzeki Krutyni jest bogata i obejmuje swym zakresem różne ich rodzaje. Najbardziej jednak popularnymi spływami na Krutyni są spływy jednodniowe, czyli w praktyce krótkie spływy kilkugodzinne.
Oferta spływów jednodniowych skierowana jest do osób dysponujących ograniczoną ilością wolnego czasu, jak również do osób rozpoczynających swą przygodę z kajakiem, by mogły sprawdzić swoje możliwości. Skierowana jest również do rodzin z dziećmi, gdyż o czasie trwania spływu i jego długości można decydować w trakcie trwania.
Jest to bardzo istotne w przypadku spływu z udziałem właśnie małych dzieci.
Jest to również bardzo istotne w przypadku spływu z udziałem osób starszych i osób w podeszłym wieku, których wytrzymałość na trudy związane ze spływem kajakowym bywa często ograniczona.

Poniżej zamieszczamy zestawienie polecanych tras na spływy jednodniowe Krutynią.
Zestawienie zawiera również linki do podstron z dokładnymi opisami i cenami organizacji omawianych spływów.
 

Spływy jednodniowe (kilkugodzinne) na Krutyni
Opisy i ceny


 

Spływ  Krutynią -  trasa Krutyń - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa z Krutyni do młyna
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Nowy Most
Spływ Krutynią - trasa Spychowo - Krutyń
Spływ Krutynią - trasa Ukta – Nowy Most
Spływ Krutynią - trasa Ukta – Iznota
Spływ Krutynią - trasa Spychowo - Zgon
Spływ Krutynią - trasa Babięta - Spychowo
Spływ Krutynią - trasa  Babięta - Zgon
Spływ Krutynią - trasa Bieńki - Babięta
Spływ Krutynią - trasa Bieńki - Spychowo

Oferta wypożyczalni kajaków Wodniak w zakresie organizacji spływów kajakowych na szlaku Krutyni jest wszechstronna i obejmuje organizację wszelkiego ich rodzaju - od wspomnianych już krótkich, kilkugodzinnych spływów jednodniowych poprzez spływy wielodniowe (kilkudniowe) , spływy weekendowe, spływy dla grup szkolnych i studenckich po spływy integracyjne dla firm.
Każdy z wymienionych spływów kajakowych organizujemy w oparciu o życzenia i wytyczne uczestników spływów oraz opracowane w oparciu o to i następnie zatwierdzone plany i wyceny wspomnianych spływów.
Na rzece Krutyni natomiast organizujemy również znane i popularne spływy łodziami z przewoźnikiem.
Spływy te polecane są szczególnie młodszym klasom grup szkolnych, osobom starszym i osobom w podeszłym wieku dla których spływ kajakiem to już zbyt wielki wysiłek.

Poniżej zamieszczamy zestawienie organizowanych spływów na Krutyni z pominięciem omówionych wcześniej spływów jednodniowych.
Zestawienie uzupełnione jest o linki do adekwatnych podstron z dokładnymi opisami.

 

Spływy organizowane na szlaku Krutyni (z wyjątkiem spływów jednodniowych)
  Kajak na rzece Krutyni Aby wybrać się na którykolwiek z przedstawionych rodzajów spływów kajakowych, wystarczy wybrać któryś z nich i skontaktować się z nami telefonicznie +48 502 534 565, pisząc e- maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl  lub skorzystać z formularza kontaktowego, a przedstawimy do akceptacji plan spływu wraz ze wstępną wyceną.
Dopiero po zaakceptowaniu planu spływu i  wyceny przystąpimy do jego realizacji.
Dokonamy w Waszym imieniu wszelkich uzgodnień i rezerwacji na trasie szlaku (noclegów, wyżywienia itp.) oraz przygotujemy i zrealizujemy zlecone imprezy towarzyszące.
 
Sprawdź aktualne promocje

Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen

Wystarczy również przyjechać samochodem do bazy wypożyczalni Wodniak  - Krutyń 18, pozostawić go na naszym parkingu, a my natychmiast zawieziemy Was na miejsce rozpoczęcia spływu i odbierzemy po jego zakończeniu.
Uwaga
Wyjątkiem od tej zasady są tylko słoneczne, letnie weekendy, na które lepiej zarezerwować sprzęt - choćby z niewielkim wyprzedzeniem.


Serdecznie zapraszamy na spływy kajakowe szlakiem rzeki Krutyni i do korzystania przy tym z pomocy, doświadczenia i usług wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni.


splywy-kajakowe/krutynia