Spływy kajakowe na szlaku rzeki Krutyni
w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK

Spływy kajakowe na szlaku rzeki Krutyni w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK, to szeroka gama spływów kajakowych zorganizowanych w oparciu o życzenia uczestników. To również imprezy towarzyszące organizowanym spływom (np. integracyjnym) i usługi wypożyczalni kajaków wraz z transportem na trasie spływów.

Szlak kajakowy rzeki KrutyniUrok Krutyni jej największym atutem

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w niezapomnianej przygodzie z kajakiem i przyrodą, czyli w spływie kajakowym na pięknym i bezpiecznym szlaku rzeki Krutyni – Perłą Mazur i mazurskich szlaków kajakowych.
Szlak rzeki Krutyni zaliczany jest do najpiękniejszych szlaków kajakowych w Europie.

 

 Krutynia, to główny obszar naszej działalności

Na szlaku Krutyni, organizujemy i polecamy wszelkie rodzaje spływów zorganizowanych indywidualnie (i nie tylko) z uwzględnieniem życzeń i oczekiwań uczestników.
Zapewniamy kompleksową organizację spływów, ale polecamy również usługi wypożyczalni kajaków i udział w bardzo popularnych, krótkich (kilkugodzinnych) spływach jednodniowych.

Krutynia, to bogata oferta spływów

Spływy Krutynią, to możliwość korzystania z różnych form spływów (kilkugodzinne, weekendowe, kilkudniowe itp.), ale niezależnie od wybranego rodzaju spływu, możemy dowolnie wybierać odcinki do przepłynięcia, na tym, bardzo zróżnicowanym szlaku. Ułatwia to, dobrze rozwinięta baza turystyczna, szczególnie we wsi Krutyń, położonej na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
Również w Krutyni - pod numerem 18 - znaleźć można siedzibę i bazę wypożyczalni kajaków Wodniak, do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy.

Krutynia, to najlepszy szlak dla początkujących kajakarzy

Krutynia w zasadzie służy najlepiej wszystkim amatorom, zdobywającym dopiero swe szlify w turystyce kajakowej, a znane z Krutyni i bardzo popularne krótkie spływy jednodniowe, są wręcz idealne właśnie dla amatorów i początkujących kajakarzy. Spływ kajakowy szlakiem rzeki Krutyni Dodatkowym atutem Krutyni, dla takiej grupy, jest właśnie dobrze rozwinięta baza turystyczna, pozwalająca na pobyt i spływ w niekoniecznie spartańskich warunkach.
Do dyspozycji są stanice wodne (rozlokowane, co około 13 km, czyli na końcu każdego dziennego i relaksowego etapu), ośrodki wypoczynkowe, gospodarstwa agroturystyczne (niestety nieliczne), pensjonaty, a nawet hotele, no i liczne pola namiotowe.

Krutynia, to szlak na spływy dla szkół

Krutynia jest wręcz idealna również na spływy dla młodzieży szkolnej. Bezpieczny charakter wielu odcinków Krutyni, decyduje o tym, że przyjeżdża do nas coraz więcej grup studenckich i szkolnych- z uczniami klas młodszych włącznie.
Bardzo nam zależy, by takich grup było jak najwięcej, ponieważ dzięki nim, możemy przedłużyć krótki sezon turystyczny i przy tym propagować wśród młodzieży szkolnej ideę spływów kajakowych. W ten sposób inwestujemy też w przyszłość, mając nadzieję, a w zasadzie prawie pewność, że wielu z uczestników dzisiejszych spływów szkolnych, w przyszłości przyjedzie do nas indywidualnie.
Aby to osiągnąć, wkładamy wiele starań w zachowanie bezpieczeństwa na takich spływach współpracując z ratownikami z WOPR, wyznaczając atrakcyjne i bezpieczne trasy o długościach dostosowanych do możliwości młodzieży szkolnej.
Dzięki temu młodzi ludzie mogą w pełni korzystać z tej, niecodziennej i niezwykle atrakcyjnej formy kontaktu z przyrodą.

Sprawdź naszą ofertę spływów dla szkół

Krutynia, to szlak na spływy z dziećmi

Popularność Krutyni na rodzinne spływy z dziećmi rośnie wręcz lawinowo z sezonu na sezon.
Podobnie, jak w przypadku spływów dla młodzieży szkolnej, o coraz większej popularności spływów z udziałem małych, a nawet bardzo małych dzieci, decyduje niezaprzeczalne piękno Krutyni i jej bezpieczny charakter.
Na potrzeby spływów z dziećmi wyznaczyliśmy szereg bezpiecznych i płytkich tras z możliwością znalezienia na nich bezpiecznych miejsc do uwielbianych przez dzieci kąpieli. Atutem na takich odcinkach są również dość gęsto rozlokowane bary dla kajakarzy, które są dodatkowym przerywnikiem w spływie- szczególnie dla małych dzieci.
Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na spływy kajakowe z dziećmi, wyposażyliśmy wypożyczalnię w sprzęt umożliwiający bezpieczny i wygodny spływ dla rodzin z dziećmi oraz w odpowiedni sprzęt ratunkowy zapewniający bezpieczeństwo na spływie, zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Sprawdź naszą ofertę spływów z dziećmi

Krutynia, to najlepszy szlak na spływy dla firm

Spływy kajakowe dla firm na Krutyni są bardzo popularne- tak, jak w poprzednich przypadkach, ze względu na jej piękno i bezpieczny charakter oraz dość dobrze rozwinięte zaplecze noclegowe i gastronomiczne otoczeniu szlaku. Oczywiście duże znaczenie w popularności spływów dla firm ma również bogata oferta firm kajakowych zawierająca propozycje dopasowane do potrzeb takich grup.
Właśnie dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej na Krutyni i dużego wyboru tras na spływy, mamy możliwość indywidualnego podejścia i opracowywania ofert skierowanych indywidualnie do każdej z takich grup.
Dzięki temu wszelkie wyjazdy integracyjne lub szkoleniowe uzupełnione lub oparte o spływ kajakowy stają się niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Sprawdź naszą ofertę spływów integracyjnych dla firm

Krutynia, to nie tylko woda i kajaki

Tutaj, każdy miłośnik aktywnego wypoczynku, znajdzie coś dla siebie: stadniny koni, oznakowane szlaki do konnej jazdy i trasy rowerowe ( tu zapraszamy do naszej wypożyczalni rowerów), ścieżki przyrodnicze, owiane mgiełką tajemnicy śródleśne jeziorka z pływającymi wyspami, pomnikowe drzewa, wody pełne ryb, cerkiew i klasztor Filiponów nad jeziorem Duś oraz Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie - jest w czym wybierać.


Krótka charakterystyka spływów kilkudniowych szlakiem Krutyni

Kilkudniowy spływ szlakiem rzeki KrutyniKrutynia przy całym swym uroku i pięknie, jest na tyle łatwa, by każdy z powodzeniem mógł się na niej sprawdzić. Wybierając spływ wielodniowy (kilkudniowy) mamy do pokonania 116- kilometrowy szlak bądź jego wybraną część.
Pokonanie całego szlaku zajmuje około 5 - 9 dni w zależności od założonego tempa spływu.
Szlak Krutyni jest dość dobrze wyposażony w infrastrukturę noclegową i na noclegi na spływie wielodniowym możemy wybrać namioty, domki campingowe lub nawet pokoje hotelowe czy pokoje w pensjonatach.
Nasza oferta na Krutynię jest bogata i zawarte w niej są wszelkie usługi towarzyszące i ułatwiające spływ kilkudniowy (przewozy bagaży, transport sprzętu i osób, dokonywanie niezbędnych rezerwacji itp.).

Spływ wielodniowy (kilkudniowy) i coś jeszcze?

Wielodniowy spływ kajakowy rzeką KrutyniąSpływ wielodniowy szlakiem Krutyni to tylko jedna z wielu możliwości.
W ciągu weekendu można w relaksowym tempie przepłynąć jeden czy dwa wybrane etapy spływu wybierając jedną z możliwości noclegowych lub przyjeżdżając tylko na czas spływu - np. krótkiego - kilkugodzinnego.
Taką możliwość stwarza elastyczna oferta wypożyczalni Wodniak w zakresie krótkich, kilkugodzinnych spływów jednodniowych, a ułatwia to również rozwinięta baza noclegowa.

Stopień trudności spływów szlakiem Krutyni

Spływ kajakowy szlakiem rzeki KrutyniCały szlak Krutyni, mimo swego zróżnicowania, zakwalifikowany jest jako szlak łatwy i bezpieczny (z założeniem uważnego i rozważnego pokonywania każdego z jezior), a spływy Krutynią należą do spływów łatwych i bezpiecznych na praktycznie każdym wybranym odcinku.
Spływy Krutynią polecane są wszystkim grupom kajakarzy - od kajakarzy początkujących poprzez grupy szkolne i firmowe po kajakarzy bardziej zaawansowanych.

Poznaj dokładny opis trasy spływu

Poznaj opis szlaku z podziałem na etapy spływu


Oferta organizacji spływów kajakowych wypożyczalni kajaków Wodniak na szlak rzeki Krutyni jest bogata i obejmuje swym zakresem różne ich rodzaje. Najbardziej jednak popularnymi spływami na Krutyni są spływy jednodniowe, czyli w praktyce krótkie spływy kilkugodzinne.
Oferta spływów jednodniowych skierowana jest do osób dysponujących ograniczoną ilością wolnego czasu, jak również do osób rozpoczynających swą przygodę z kajakiem, by mogły sprawdzić swoje możliwości. Skierowana jest również do rodzin z dziećmi, gdyż o czasie trwania spływu i jego długości można decydować w trakcie trwania.
Jest to bardzo istotne w przypadku spływu z udziałem właśnie małych dzieci.
Jest to również bardzo istotne w przypadku spływu z udziałem osób starszych i osób w podeszłym wieku, których wytrzymałość na trudy związane ze spływem kajakowym bywa często ograniczona.

Poniżej zamieszczamy zestawienie polecanych tras na spływy jednodniowe Krutynią.
Zestawienie zawiera również linki do podstron z dokładnymi opisami i cenami organizacji omawianych spływów.
 

Spływy jednodniowe (kilkugodzinne) na Krutyni
Opisy i ceny


 

Spływ  Krutynią -  trasa Krutyń - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa z Krutyni do młyna
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Nowy Most
Spływ Krutynią - trasa Ukta – Nowy Most
Spływ Krutynią - trasa Ukta – Iznota
Spływ Krutynią - trasa Spychowo - Krutyń
Spływ Krutynią - trasa Spychowo - Zgon
Spływ Krutynią - trasa  Babięta - Zgon
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Krutyń
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - mlyn
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Babięta - Spychowo
Spływ Krutynią - trasa Bieńki - Spychowo
Spływ Krutynią - trasa Bieńki - Babięta

Oferta wypożyczalni kajaków Wodniak w zakresie organizacji spływów kajakowych na szlaku Krutyni jest wszechstronna i obejmuje organizację wszelkiego ich rodzaju - od wspomnianych już krótkich, kilkugodzinnych spływów jednodniowych poprzez spływy wielodniowe (kilkudniowe) , spływy weekendowe, spływy dla grup szkolnych i studenckich po spływy integracyjne dla firm.
Każdy z wymienionych spływów kajakowych organizujemy w oparciu o życzenia i wytyczne uczestników spływów oraz opracowane w oparciu o to i następnie zatwierdzone plany i wyceny wspomnianych spływów.

Poniżej zamieszczamy zestawienie organizowanych spływów na Krutyni z pominięciem omówionych wcześniej spływów jednodniowych.
Zestawienie uzupełnione jest o linki do adekwatnych podstron z dokładnymi opisami.

 

Spływy organizowane na szlaku Krutyni (z wyjątkiem spływów jednodniowych)
  Kajak na rzece Krutyni Aby wybrać się na którykolwiek z przedstawionych rodzajów spływów kajakowych, wystarczy wybrać któryś z nich i skontaktować się z nami telefonicznie +48 502 534 565, pisząc e- maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl  lub skorzystać z formularza kontaktowego, a przedstawimy do akceptacji plan spływu wraz ze wstępną wyceną.
Dopiero po zaakceptowaniu planu spływu i  wyceny przystąpimy do jego realizacji.
Dokonamy w Waszym imieniu wszelkich uzgodnień i rezerwacji na trasie szlaku (noclegów, wyżywienia itp.) oraz przygotujemy i zrealizujemy zlecone imprezy towarzyszące.
 
Sprawdź aktualne promocje

Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen

Wystarczy również przyjechać samochodem do bazy wypożyczalni Wodniak  - Krutyń 18, pozostawić go na naszym parkingu, a my natychmiast zawieziemy Was na miejsce rozpoczęcia spływu i odbierzemy po jego zakończeniu.
Uwaga
Wyjątkiem od tej zasady są tylko słoneczne, letnie weekendy, na które lepiej zarezerwować sprzęt - choćby z niewielkim wyprzedzeniem.


Serdecznie zapraszamy na spływy kajakowe szlakiem rzeki Krutyni i do korzystania przy tym z pomocy, doświadczenia i usług wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni.


splywy-kajakowe/krutynia