Spływ Krutynią dla rodzin z dziećmi- Turystyka Kajakowa WODNIAK

Spływy kajakowe Krutynią z dziećmi,
czyli rodzinne spływy kajakowe z dziećmi na Krutyni

Spływ rzeką Krutynią z dziećmi, to spływ łatwy, bezpieczny i przyjemny

Spływ kajakowy z dzieckiem szlakiem rzeki KrutyniKrutynia, a szczególnie właściwa rzeka Krutynia (wypływa z Jeziora Krutyńskiego i wpada do Jeziora Gardyńskiego płynąc przez około 25 km) jest rzeką bardzo ładną i przy tym stosunkowo łatwą i bezpieczną.
Krutynia jest łatwa i bezpieczna do tego stopnia, że przyjeżdżają tu, by rozpocząć swą przygodę z kajakiem, osoby, które nigdy w nim nie siedziały. Okazuje się, że nawet takie osoby, po przyswojeniu podstawowych i praktycznych zasad nawigowania kajakiem i krótkim, sprawdzeniem ich w praktyce, całkiem dobrze radzą sobie w warunkach Krutyni.
Na Krutynię przyjeżdżają już masowo rodziny z dziećmi i coraz częściej- z małymi dziećmi.
Do spływu rzeką Krutynią z dziećmi przekonuje przede wszystkim właśnie jej piękno, bezpieczny charakter i liczne wypłycenia pozwalające na bezpieczne kąpiele dla dzieci oraz bardzo czysta woda, dodatkowo do nich zachęcająca.
Kąpiele na płytkich i bezpiecznych zakolach Krutyni są doskonałym i uwielbianym przez dzieci przerywnikiem w spływie.

Spływ rzeką Krutynią z dziećmi, to również spływ atrakcyjny, urozmaicony i łatwy w realizacji

Wzdłuż rzeki, co pewien czas, ulokowane zostały bary obsługujące kajakarzy i im w szczególności dedykowane.
Umożliwiają one realizację jednodniowych wypraw kajakowych bez uprzednich absorbujących przygotowań kulinarnych.
Spływ kajakowy z dziećmi - przerwa na posiłek pod barem Port RosochaPrzerwy na posiłek dają również możliwość odpoczynku od trudu wiosłowania, a dzieciom przerwy w spływie, które są wręcz konieczne, ponieważ, szczególnie mniejsze dzieci, nie potrafią zbyt długo skupić się na jednej czynności i dłuższe siedzenie w kajaku bez dodatkowych atrakcji, nuży je dość szybko.
Spływ, choć początkowo bardzo atrakcyjny, w miarę upływu czasu staje się dla nich zbyt monotonny, a nawet wręcz nudny.
Częste przerwy na kąpiele, posiłki w barach w postaci lodów, zapiekanek czy innych ulubionych przysmaków dziecięcych, wybijają dzieci z monotonii siedzenia w kajaku i umożliwiają dalszą, bezproblemową kontynuację spływu.


Dlaczego rodzinne spływy z dziećmi są na Krutyni bardzo popularne

Krutynia jest szlakiem pięknym i stosunkowo łatwym, a na niektórych odcinkach, nawet bardzo łatwym. Jest to powszechnie wiadome i dzięki temu na Krutynię przyjeżdża bardzo wielu początkujących kajakarzy i wiele rodzin z dziećmi.
Spływ z dzieckiem szlakiem KrutyniPoczątkowo były to rodziny ze starszymi dziećmi, jednak, w miarę upływu czasu i rosnącej popularności spływów, zaczęło przybywać rodzin z małymi, a nawet bardzo małymi dziećmi - do niemowlaków włącznie.
Stopniowo dostosowywaliśmy swoją ofertę do tego trendu. Najpilniejszym zadaniem było wyposażenie wypożyczalni w sprzęt pływający i ratunkowy dostosowany do potrzeb takich grup.
Dokonaliśmy tego w ciągu kilku ostatnich lat. Teraz już z pełną odpowiedzialnością możemy zaprosić rodziny z dziećmi na spływ rzeką Krutynią, ponieważ nasza oferta okrzepła i zdążyła już się sprawdzić w praktyce.
Znajdziecie u nas sprzęt i trasy, które umożliwią przyjemny i bezpieczny spływ w wygodnych kajakach. Spływ taki przysporzy na pewno zadowolenia z obcowania z przyrodą- zarówno wam, jak i waszym dzieciom.

 Na czym polega nasza oferta spływów dla rodzin z dziećmi

Zainteresowanie rodzinnymi spływami z dziećmi (często małymi) występuje głównie w okresach weekendów lub w czasie urlopu przy ładnej pogodzie. Jest to czas przeznaczany zwykle na spokojny i raczej indywidualny wypoczynek w rodzinnym gronie.Rodzinny spływ z dziećmi na szlaku rzeki Krutyni
Rodzinny wypoczynek niezbyt łatwo poddaje się rygorom form spływów zorganizowanych- szczególnie, jeśli mamy do czynienia z małymi dziećmi.
Udział dzieci w spływach wymaga zapewnienia indywidualnego podejścia do każdej grupki.
Zważywszy na rodzinny charakter spływów z dziećmi, nie proponujemy na razie zorganizowanych form i skupiamy się raczej na zapewnieniu dużego wyboru sprzętu dostosowanego do potrzeb rodzin z dziećmi, odpowiednich środków asekuracyjnych i ratunkowych oraz na wyznaczaniu ładnych i bezpiecznych tras z elastycznym czasem trwania i długością wybieraną w trakcie spływu.
Trasy wyznaczane przez nas na spływy z dziećmi, dobieramy tak, by były w maksymalnym stopniu dostosowane wymogów, jakie niesie ze sobą udział dzieci w spływie, a szczególnie, udział w nim małych dzieci.


Trasy na rodzinne spływy z dziećmi na Krutyni- czym się charakteryzują

Trasy, jakie proponujemy na spływy z dziećmi są dobrane w taki sposób, by w jak największym stopniu odpowiadały wymogom, jakie niesie ze sobą udział w nich dzieci.
Proponowane trasy są niezbyt długie i przebiegają po najbezpieczniejszych i najpiękniejszych odcinkach Krutyni.
Rodzinny spływ z dziećmi po KrutyniSpecyfice spływu z dziećmi, najbardziej będą odpowiadały krótkie (do około 4 km), średnie (do około 7 km) lub, w niektórych przypadkach, nawet zwyczajowe (około 13 km) trasy spływów.
Trasy te cechują się spokojnym nurtem, licznymi płyciznami, czyli bezpiecznym charakterem oraz możliwościami "zajęcia" dziecka czymś odbiegającym od samego siedzenia w kajaku (kąpiele, przysmaki w nadrzecznych barach itp.), by nie znudziło się spływem już po krótkim czasie.
Każda grupa może zupełnie dowolnie i indywidualnie decydować o długości trwania spływu i miejscu zakończenia, dzwoniąc po prostu do nas po odbiór w dowolnym czasie z jednego z miejsc przewidzianych do tego celu.
Należy podkreślić, że cena wynajmu nie zależy od czasu trwania spływu. Jedynym ograniczeniem czasowym są tylko godziny otwarcia wypożyczalni.

Trasy na rodzinne spływy z dziećmi na Krutyni- propozycje

Na potrzeby spływów z dziećmi wybraliśmy trasy, które według nas, najbardziej odpowiadają wymogom i realiom spływów z małymi dziećmi.

Trasa Krutyń - Rosocha
Trasa Krutyń - Ukta
Trasa Krutyń - młyn wodny w Zielonym Lasku

Kajaki na rodzinne spływy z dziećmi na Krutyni- czym się charakteryzują

Kajaki, które przeznaczamy na spływy z małymi dziećmi mieszczą wygodnie i bezpiecznie i rodziców, i małe dzieci.
Rodzinny spływ kajakowy z dzieckiem - rezerwat Krutynia GórnaStarsze dzieci zmieszczą się doskonale w kajakach trzyosobowych z miejscami przeznaczonymi dla starszych dzieci (np. trzyosobowy kajak Relaks plus) lub dla dorosłych (np. trzyosobowy kajak Family).
Kajaki wykorzystywane na spływach z małymi dziećmi są tak skonstruowane, żeby płynące w nich dzieci pozostawały stale w "fizycznym zasięgu" rodzica lub opiekuna, którzy w ten sposób mogą zachować pełną kontrolę ich zachowań. Ma to bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa małych dzieci biorących udział w spływie.
Zdarzali się spływowicze, którzy zabierali ze sobą nawet niemowlęta. Z takimi dziećmi również sobie poradziliśmy.

Kajaki na rodzinne spływy z dziećmi na Krutyni - propozycje

Z kajaków, jakimi dysponuje nasza wypożyczalnia, na rodzinne spływy z dziećmi będą się najbardziej nadawały typy, które wymienione są poniżej.
Są to kajaki, które powstały z myślą właśnie o rodzinnych spływach z dziećmi w różnym wieku, nawet z małymi dziećmi - w wieku do około 3 lat.  

Trzyosobowy kajak Vista

Trzyosobowy kajak Vista
Trzyosobowy kajak VistaTrzyosobowy kajak VistaTrzyosobowy kajak Vista
Kajak mieści 2 dorosłe osoby i dziecko w wieku do około 3-4 lat

Trzyosobowy kajak Walker

Trzyosobowy kajak Walker
Trzyosobowy kajak Walker Trzyosobowy kajak Walker Trzyosobowy kajak Walker
Kajak mieści 2 dorosłe osoby i dziecko w wieku do około 3-4 lat

Czteroosobowy kajak Walker

Czteroosobowy kajak Walker
Czteroosobowy kajak WalkerCzteroosobowy kajak WalkerCzteroosobowy kajak WalkerCzteroosobowy kajak Walker
Kajak mieści 2 dorosłe osoby i 2 dzieci w wieku do około 3-4 lat

Czteroosobowy kajak Family

Czteroosobowy kajak Family
Czteroosobowy kajak FamilyCzteroosobowy kajak FamilyCzteroosobowy kajak FamilyCzteroosobowy kajak Family
Kajak mieści 3 dorosłe osoby i dziecko w wieku do około 3-4 lat

Pięcioosobowy kajak Family

Pięcioosobowy kajak Family
Pięcioosobowy kajak FamilyPięcioosobowy kajak FamilyPięcioosobowy kajak FamilyPięcioosobowy kajak FamilyPięcioosobowy kajak Family
Kajak mieści 3 dorosłe osoby i 2 dzieci w wieku do około 3-4 lat

Nawet najbardziej dopasowane do potrzeb rodzin z dziećmi kajaki nie mogłyby w ogóle wypłynąć, gdyby nie były wyposażone w odpowiednie kamizelki ratunkowe lub asekuracyjne, mogące w pełni zapewnić bezpieczeństwo w trakcie spływu wszystkim jego uczestnikom- a w szczególności uczestniczącym w spływie dzieciom.
Wypożyczalnia kajaków Wodniak dysponuje bardzo szerokim wyborem kamizelek asekuracyjnych dla dorosłych i równie szerokim wyborem kamizelek ratunkowych dla dzieci.
Dostępne są one w różnych rozmiarach w wystarczającej ilości, by móc zapewnić wszystkim uczestnikom spływów odpowiedni sprzęt asekuracyjny lub ratunkowy.
Ilość kamizelek dla dorosłych i dzieci uzupełniamy w sposób ciągły- tak, by wszystkim uczestnikom spływu móc zapewnić je w każdym rozmiarze i o odpowiedniej wyporności.
Bezpieczeństwo na spływie, a szczególnie na spływie z dziećmi powinno być celem nadrzędnym wypożyczalni w zakresie wyposażenia uczestników w dobry i dobrze dobrany sprzęt ratunkowy oraz samych uczestników w zakresie przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa na spływie.

Kamizelki dla dzieci


Spływ jednodniowy z dzieckiemAby wziąć udział w spływie kajakowym z wypożyczalnią WODNIAK, najlepiej jest przyjechać do bazy firmy w Krutyni (Krutyń 18).
Można tu zostawić samochód na naszym parkingu.
Decyzję o udziale w spływie kajakowym lub o wypożyczeniu kajaka można podjąć dosłownie w każdej chwili – nawet w dniu przyjazdu na spływ.

Uwaga!
Wyjątkiem w tej zasadzie są jedynie spływy w słoneczne letnie weekendy.
Planując spływ na pogodny letni weekend, należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji (często wystarcza nawet jeden dzień przed terminem).


Ważne jest to szczególnie w przypadku spływów z dziećmi, na które bardzo często wybierane są kajaki dedykowane do takich spływów i mimo, że mamy ich dużo, to i tak jest ich o wiele mniej od najczęściej używanych kajaków, czyli kajaków dwuosobowych.
Zawsze lepiej jest zarezerwować odpowiednie kajaki przed przyjazdem, by móc spokojnie relaksować się na spływie i nie tracić czasu przeznaczonego na wypoczynek, na poszukiwania odpowiedniego sprzętu do pływania.

Spływ kajakowy jednodniowy KrutyniąWystarczy wówczas zadzwonić do nas, na numer +48 502 534 565, napisać maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl lub skorzystać przy tym z formularza zamówień.

Pamiętajmy, że u nas można odwołać wcześniej zarezerwowany sprzęt bez jakichkolwiek "konsekwencji" finansowych czy jakichkolwiek innych.
Na spływ jednodniowy (kilkugodzinny) planowany na okres poza weekendem, rezerwacja nie jest "bezwzględnie" konieczna.

Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen​


Czym charakteryzują się trasy na rodzinne spływy z dziećmi

Proponowane trasy na spływy z dziećmi są dostosowane do wymagań, jakie ze sobą niesie udział dzieci. Proponowane trasy są niezbyt długie i przebiegają po najbezpieczniejszych i najpiękniejszych odcinkach rzeki Krutyni
Wybrane trasy na rodzinne spływy z dziećmi są ze sobą połączone i można je modyfikować, tak planując spływ, jak i już w trakcie jego trwania decydując praktycznie dowolnie o miejscu zakończenia. W zależności od tego, jak w praktyce dziecko "znosi" spływ lub w zależności choćby od pogody, można spływ skrócić lub wydłużyć.
Miejsce zakończenia wybiera się po prostu dzwoniąc do nas po odbiór w dowolnym czasie z jednego z miejsc przewidzianych do zakończenia.Spływ z dzieckiem  na szlaku rzeki Krutyni
Ważnym jest, że cena za spływ nie zależy od czasu jego trwania, a jedynym ograniczeniem czasu trwania jest tylko godzina zamknięcia wypożyczalni.
Z praktyki wiemy, że spływ z małymi dziećmi trwa zwykle około 2 - 4 godziny w zależności głównie od pogody.
Długości tras na spływy z dziećmi wyznaczyliśmy biorąc pod uwagę zebrane doświadczenia, które wskazywały, że najbardziej odpowiednie będą trasy krótkie (około 4 km), średnie (około 7 km) lub, w niektórych przypadkach, nawet zwyczajowe (około 13 km).
Wszystkie odcinki wyznaczone na trasy spływów jednodniowych szczegółowo omówione są zakładce o spływach jednodniowych.
 Z opisanych tam tras, możecie wybrać taką, która będzie wam najbardziej odpowiadać.
Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty.
My ze swej strony możemy udzielić dodatkowych wyjaśnień i wskazówek, jeśli takie będą potrzebne.


Kajaki trzyosobowe, czteroosobowe i pięcioosobowe- jak powstały i do jakich spływów są dedykowane

Rosnące zainteresowanie rodzinnymi spływami kajakowymi zainicjowało poszukiwania kajaków spełniających wymagania stawiane dla takich spływów.Rodzinny spływ z dzieckiem na rasie z Krutyni do Ukty
Na początku jedyną propozycją w takich przypadkach były różne typy canoe, ale nie wszyscy czuli się w nich bezpiecznie.
Sytuację zmieniły trzyosobowe kajaki Relaks plus mieszczące dwie dorosłe osoby i dziecko w wieku do około 9 - 12 lat ( w zależności od wzrostu i wagi).
W kajaku tym dziecko siedzi w osobnym kokpicie, co nie jest najlepszym rozwiązaniem dla małych dzieci, ponieważ ogranicza znacznie bezpośrednią kontrolę nad dzieckiem prowadzoną przez rodziców w trakcie trwania spływu.
Małe dzieci muszą jednak pozostawać w bezpośrednim, fizycznym "zasięgu" rodzica lub opiekuna.
Dopiero modyfikacja niektórych kajaków dwu i trzyosobowych polegająca na dodaniu do nich siedzonek przeznaczonych dla dzieci w wieku do około 3-4 lat spełniła wymogi specyfiki spływu z małymi dziećmi.
Tak powstały kajaki trzyosobowe i czteroosobowe mieszczące dwie dorosłe osoby plus jedno lub dwoje małych dzieci w wieku do około 3 - 4 lat.
Rodzinny spływ kajakowy na szlaku rzeki KrutyniNastępnym kajakiem przystosowywanym do spływów z dziećmi jest wygodny, trzyosobowy kajak Family przeznaczony dla trójki dorosłych osób, w którym mogą również płynąć większe lub zupełnie duże dzieci.
Na jego bazie powstał czteroosobowy kajak Family mieszczący trójkę dorosłych osób i jedno dziecko w wieku do 3-4 lat oraz pięcioosobowy kajak Family mieszczący trójkę dorosłych osób i dwoje dzieci w wieku do 3-4 lat.
W taki sposób małe dzieci otrzymały wygodne i samodzielne siedzenia i pozostawały przy tym pod stałą i pełną kontrolą rodzicielską.
Duży wybór kajaków dostosowany do rodzinnych spływów, w pełni już zabezpiecza potrzeby i wymagania uczestników rodzinnych spływów z dziećmi i składając się na wyczerpującą ofertę w tym zakresie.