Dajna - spływy kajakowe, Mazury, wypożyczalnia kajaków WODNIAK

Spływy kajakowe szlakiem rzeki Dajny
w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni

Spływy kajakowe na Dajnie w ofercie wypożyczalni WODNIAK w Krutyni, to głównie zorganizowane indywidualnie spływy jednodniowe, wielodniowe i integracyjne.

Dlaczego właśnie spływ szlakiem Dajny

Spływ kajakowy szlakiem rzeki Dajny - brama przy gospodarstwie rybackim miedzy jeziorem Czos, a Jeziorem CzarnymDajna, to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto nie boi się odrobiny trudu i braku "wygód" po drodze i chce popłynąć szlakiem mało uczęszczanym, mało zagospodarowanym i surowym pod względem "turystycznego wyposażenia" , a w wielu przypadkach, po prostu nieprzygotowanym i niedostosowanym do potrzeb ruchu kajakowego, ale jednocześnie pięknym, malowniczym i ciekawym.
Dajna, to liczne i często dość wymagające jeziora z różnorodną linią brzegową, z łączącymi je odcinkami rzecznymi o różnorodnym charakterze - od szerokich i rozlanych - do wypłyconych, z wartkim nurtem, kamieniami i licznymi przeszkodami do pokonania w postaci spiętrzeń przy elektrowniach i często niespławnych lub trudnych do przepłynięcia mostach.
Brak wystarczającego wyposażenia w infrastrukturę turystyczną i dość duża liczba utrudnień po drodze, powodują, że tylko niewielka liczba kajakarzy wybiera Dajnę na swój spływ.
Jest to jednak jednocześnie poważny argument dla pozostałych kajakarzy, dla których duża ilość przeszkód i mały ruch kajakowy, decydują o wyborze i do nich w szczególności, kierujemy zaproszenie na spływy kajakowe szlakiem Dajny.

Krótka charakterystyka spływu szlakiem rzeki Dajny

Spływ Dajną można rozpocząć od jeziora Wągiel w okolicach Piecek.
Ze względu jednak na liczne, trudne i bardzo uciążliwe przeszkody na rzece łączącej jezioro Wągiel z Jeziorem Wierzbowskim, w praktyce spływ ten rozpoczynamy na Jeziorze Wierzbowskim, a kończymy na jeziorze Dejnowo, w okolicy miejscowości Święta Lipka - w pobliżu barokowej świątyni z położonym przy niej klasztornym kompleksem.
Dajnę, na wspomnianym odcinku, można przepłynąć nawet w jeden dzień, ale z zachowaniem bardzo intensywnego tempa.Spływ kajakowy szlakiem rzeki Dajny - pokonywanie przeszkody
Lepiej jednak rozłożyć wysiłek na dwa dni spływu o zdecydowanie bardziej relaksowym charakterze.
Biwakować można na brzegach licznych mijanych jezior.
W większości będą to jeszcze miejsca mało przystosowane do standardów charakterystycznych dla pól namiotowych, ale sytuacja powinna się stopniowo poprawiać i w niedługim czasie powinno powstać kilka pól pozwalających na noclegi w odpowiednim standardzie i z odpowiednimi zabezpieczeniami "środowiskowymi'.
Należy pamiętać o utrudnieniach, które napotka każdy uczestnik spływu szlakiem Dajny w postaci licznych przenosek kajaków na płytkich i poprzecinanych spiętrzającymi jazami przy elektrowniach wodnych, odcinkach.
Uwaga !
Pamiętać również należy o zachowaniu ostrożności przy pokonywaniu większych jezior przy zmiennej i wietrznej pogodzie - pamiętajmy o głównej zasadzie przy pokonywaniu jezior - jeziora pokonujemy płynąc przy brzegu, w założonych kamizelkach, a w wyjątkowo wietrzne dni, nie wychodzimy na wodę i przeczekujemy złą pogodę lub po prostu kończymy spływ przed czasem.
Po dopłynięciu do miejsca zakończenia spływu, należy wezwać telefonicznie (+48 502 534 565) transport powrotny do bazy Wodniaka.

Stopień trudności spływu szlakiem Dajny

Spływ kajakowy szlakiem DajmySpływ rzeką Dajną nie należy do zbyt trudnych.
Niemniej jednak, dość liczne przenoski kajaków, wypłycenia na których czasem trzeba holować kajaki, średnie i duże jeziora wymagające pewnych umiejętności, decydują o zaliczeniu spływów Dajną do bezpiecznych, ale uciążliwych, wymagająccych wysiłku i trudnych technicznie - ze względu właśnie na konieczność pokonywania jezior, przenosek, progów czy też mielizn.
Wszystkie te trudności rekompensuje jednak mała ilość kajakarzy na szlaku i piękne krajobrazy.
 Na spływ Dajną mogą się wybrać już średnio zaawansowani kajakarze, ale z nastawieniem i możliwościami pokonywania wielu omawianych utrudnień.​

Sprawdź opis szlaku rzeki Dajny


Na spływy kajakowe szlakiem Dajny, wypożyczalnia kajaków Wodniak w Krutyni zaprasza każdego , kto szuka szlaku mało uczęszczanego i każdego, kogo nie przeraża odrobina wyzwania i utrudnień wymagających wkładu niewielkiego wysiłku.

Jakie spływy proponujemy na Dajnie ?

Na szlaku Dajny proponujemy realizację spływów jednodniowych lub wielodniowych.
Dla firm proponujemy organizację spływów integracyjnych.

Jak organizujemy spływy na szlaku Dajny

W celu obniżenia kosztów, szczególnie w przypadku szlaków wymagających dość dalekich przewozów, organizacja spływów często ogranicza się do transportu wynajętego sprzętu, a przewóz uczestników sprowadza się najczęściej do przewozu kierowców transportem dowożącym wynajęte kajaki.Spływ kajakowy rzeką Dajną - pokonywanie przepustu pod drogą
Przy bardziej licznych grupach, przewóz uczestników spływu, to w praktyce zwykle wynajem lub pomoc w znalezieniu i wynajmie niedrogiej i odpowiedniej firmy przewozowej dysponującej autokarami.
Dodatkowe usługi towarzyszące spływom kajakowym (przewóz bagaży, catering, organizacja gier terenowych itp.) realizujemy na życzenie.
Realizacja każdego zlecenia organizacji spływu kajakowego na szlaku Dajny, jak i wszelkich usług towarzyszących, poprzedzana jest indywidualnym opracowaniem planu spływu i wyceny każdego z jego składników.
Wszystko jest oczywiście każdorazowo opiniowane.
Realizacja następuje po niezbędnej akceptacji poczynionych ustaleń.

Jak zamówić spływ kajakowy na szlak rzeki Dajny

Spływ kajakowy jednodnoiwy szlakiem rzeki DajnaAby uzyskać ofertę spływu kajakowego i skorzystać z usług wypożyczalni kajaków Wodniak, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie +48 502 534 565 , wysyłając e- maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego.
Omówimy czas i miejsce rozpoczęcia oraz zakończenia spływu, a po uzgodnieniach dowieziemy i odbierzemy wynajęty sprzęt, bądź przedstawimy do akceptacji plan spływu w zakresie przez Was wybranym wraz ze wstępną wyceną, by zrealizować go po Waszej akceptacji.
Dokonamy w Waszym imieniu wszelkich uzgodnień i potrzebnych rezerwacji na trasie szlaku (np. noclegów, wyżywienia itp.) oraz przygotujemy i zrealizujemy zlecone imprezy towarzyszące.

Sprawdź aktualne promocje

Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen

Serdecznie zapraszamy na spływy kajakowe szlakiem rzeki Dajny przy pomocy wypożyczalni kajaków Turystyki Aktywnej Wodniak w Krutyni i korzystania przy tym z jej usług i doświadczenia.