Sapina - spływy kajakowe, Mazury, wypożyczalnia kajaków WODNIAK

Spływy kajakowe na szlaku rzeki Sapiny
w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni

Spływy kajakowe na szlaku Sapiny w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni, to spływy zorganizowane indywidualnie w oparciu o życzenia i wskazówki uczestników lub tylko pomoc w ich organizacji w postaci choćby wynajmu, transportu sprzętu i uczestników - w praktyce ze względów ekonomicznych - najczęściej kierowców.

Dlaczego właśnie spływ Sapiną

Spływ kajakowy na szlaku rzeki Sapiny

Szlak rzeki Sapiny, to przepiękny szlak kajakowy "Krainy Tysiąca Jezior" na weekendowe kajakowe rodzinne wypady.
Spływ szlakiem Sapiny dostarcza wielu estetycznych wrażeń.
Spływ Sapiną jest zróżnicowany i urozmaicony pod względem krajobrazowym i przebiega w połowie zalesionymi rzekami i w połowie jeziorami. Na trasie, zróżnicowany krajobraz oraz zabytkowe obiekty techniczne, jak ruiny wiaduktu kolejowego w Grądach Kruklaneckich, śluza Przerwanki i zabytkowa drewniana rybaczówka. Obiekty te stanowią dodatkową atrakcję, obok wspaniałej przyrody i krajobrazu.

Krótka charakterystyka spływu szlakiem rzeki Sapiny

Spływ szlakiem Sapiny, to około 35 km spływu zalesionymi rzekami i jeziorami.
Spływ Sapiną najczęściej rozpoczynamy w miejscowości Kruklin i jeziorze Kruklin, a kończymy w Ogonkach lub po pokonaniu jeziora Mamry - w Węgorzewie.
Spływ Sapiną można rozłożyć na 2 etapy z zachowaniem relaksowego tempa.
Na miejsca noclegów można wybrać pola namiotowe lub (niestety niezbyt liczne) ośrodki i pensjonaty.
W sytuacji, kiedy nie mamy dokonanych rezerwacji noclegów, musimy zabrać ze sobą koniecznie namioty i korzystać z nich, gdyby nie udało się "z marszu" znaleźć wolnych miejsc noclegowych.

Stopień trudności spływu Sapiną

Spływ kajakowy szlakiem rzeki Sapiny - śluza w Przerwankach

Spływ szlakiem Sapiny jest raczej łatwy, a jego główną uciążliwością mogą być wysokie fale na jeziorze Mamry lub Święcajty i dwie przenoski  kajaków, ale te ostatnie są stosunkowo łatwe.
Spływ Sapiną jest też spływem bezpiecznym, nawet na rodzinne spływy kajakowe, ale pod warunkiem zachowania podstawowych zasad pływania po jeziorach.
 
Pamiętać należy o kliku podstawowych zasadach pływania kajakiem po jeziorach:
-  zawsze płyniemy w założonych kamizelkach
-  płyniemy blisko brzegu
-  płyniemy dziobem na falę
-  przy niekorzystnych warunkach pogodowych, w ogóle nie wypływamy (szczególnie na jeziora te większe i oczywiście duże)
-  przy skrajnie niekorzystnych warunkach pogodowych, przerywamy rozpoczęty spływ i czekamy na brzegu na poprawę pogody lub dzwonimy po transport i kończymy spływ definitywnie.

Dokładny opis trasy spływu


Oferta wypożyczalni kajaków Wodniak w zakresie organizacji spływów kajakowych na szlaku kajakowym rzeki Sapiny, to zorganizowane indywidualnie spływy kajakowe oparte na poleceniach i oczekiwaniach uczestników.
Szlak Sapiny jest typowym szlakiem na weekendowe i nawet rodzinne spływy kajakowe.​

Serdecznie zapraszamy na spływy kajakowe szlakiem rzeki Sapiny oraz oczywiście do korzystania przy tym z pomocy, doświadczenia i usług wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni.​​

Jak organizujemy spływy kajakowe na szlaku Sapiny

Rozpoczęcie spływu kajakowego szlakiem rzeki Sapiny Nasza oferta spływów kajakowych na szlaku Sapiny obejmuje organizację właśnie spływów weekendowych oraz spływów wielodniowych. 
Organizacja takich spływów ( ze względu na koszty ), najczęściej sprowadza się do wynajmu, dowozu i odbioru sprzętu i czasem uczestników (np. w zakresie przewozu kierowców) lub pomocy w organizacji przewozu uczestników - np. wynajętym autokarem.
Wszelkie oferty spływów kajakowych i kosztów ich organizacji, opracowywane są indywidualnie i realizowane dopiero, po końcowej akceptacji ustaleń przez zamawiającego i podlegają negocjacjom na każdym z etapów uzgodnień.

Jak najprościej zamówić spływ kajakowy na szlaku Sapiny

Aby uzyskać szybko ofertę spływu kajakowego i skorzystać z naszych usług, najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie +48 502 534 565, wysyłając maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego i omówić czas i miejsce rozpoczęcia oraz zakończenia spływu, a my dowieziemy i odbierzemy wynajęty sprzęt.
Można również przyjechać samochodem do bazy wypożyczalni Wodniak w Krutyni, zostawić go na naszym parkingu, a my zawieziemy uczestników ( najczęściej kierowców) do miejsca rozpoczęcia spływu i odbierzemy po jego zakończeniu.

Sprawdź aktualne promocje

Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen