Spływy jednodniowe - kilkugodzinne Krutynią, Mazury, WODNIAK, kajaki

Spływy jednodniowe (kilkugodzinne)
Oferta wypożyczalni kajaków T. A. WODNIAK w Krutyni

Spływ 1 dniowy ( najczęściej krótki spływ kilkugodzinny), to propozycja dla każdego, kto chce spędzić aktywnie swój wolny czas (ale ma go niewiele).

ZADZWOŃ JUŻ TERAZ

 

Jesteśmy w KRUTYŃ 18

Spływ jednodniowy na szlaku rzeki KrutyniNasza propozycja kajakowych spływów jednodniowych na Mazurach (w praktyce najczęściej krótkich spływów kilkugodzinnych ) opiera się głównie na szlaku kajakowym Krutyni  (jest to szlak  położony najbliżej naszej bazy) .
Na Krutyni wyznaczyliśmy szereg stałych tras na krótkie, jednodniowe- kilkugodzinne spływy kajakowe na Mazurach i opracowaliśmy dla większości z nich ryczałty cenowe, polegające na połączeniu kosztów wynajmu sprzętu z kosztami transportu,
Takie spływy, ale w znacznie ograniczonym zakresie (względy ekonomiczne), organizujemy również na szlaku  Pisy Sapiny , Tejsówki , Babantu  i rzadziej na  szlaku kajakowym Łyny .
Zasady ekonomii są w tych ostatnich przypadkach decydujące i nieubłagane.

 

Spływy jednodniowe (kilkugodzinne) na Krutyni
Opisy i ceny  Spływ  Krutynią -  trasa Krutyń - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa z Krutyni do młyna
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Nowy Most

Kilkugodzinny spływ kajakowy rzeką KrutyniąSpływ 1- dniowy to krótki, kilkugodzinny odpoczynek w "pięknych okolicznościach przyrody"!
Spływ 1- dniowy (kilkugodzinny) to najlepsza forma relaksu dla tych, którzy na Mazurach są "przejazdem".
Spływ 1- dniowy jest również odpowiedni dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w turystyce kajakowej.
Spływ 1- dniowy może być wyzwaniem także dla tych, którzy chcieliby spróbować czegoś zupełnie nowego! 
Warto zdecydować się na jednodniowy spływ kajakowy. Mazury, to niesamowicie piękny region, idealny dla milośników sportów wodnych, spokoju i kontaktu z naturą.

Krótki, kilkugodzinny spływ 1 dniowy jest doskonałą propozycją dla rodzin z dziećmi.
Dobierzemy trasy w taki sposób, aby każdy rodzic mógł poradzić sobie z kajakiem i trudnościami spływu. Postępujemy tak ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa uczestniczącym w spływie dzieciom.
Rodziny z dziećmi, czyli uczestników jednodniowych spływów kajakowych na Mazurach zawsze kierujemy na najbezpieczniejsze odcinki, na których możliwe jest skracanie trasy po prostu "na telefon".

Kajakowe spływy jednodniowe charakteryzują się dowolnym czasem trwania i w praktyce indywidualnymi odbiorami po ich zakończeniu  ("na telefon").

Na spływach jednodniowych na Mazurach nie wyznaczamy limitów czasu na pokonanie wybranej trasy.

W większości przypadków o długości trasy spływu jednodniowego decyduje uczestnik. Może on nawet w trakcie spływu podjąć decyzję o miejscu jego zakończenia - również "na telefon".
Dzięki temu trasa spływu może być dostosowana do indywidualnych możliwości uczestników.
Krótkie, kilkugodzinne spływy jednodniowe na Mazurach, dzięki naszej szerokiej ofercie, dostosowanej do oczekiwań uczestników oraz perfekcyjnej organizacji, cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Szczególną popularność zyskały na Mazurach jednodniowe spływy kajakowe na szlaku rzeki Krutyni.
Przyczyniają się one do upowszechniania turystyki kajakowej i aktywnego wypoczynku w otoczeniu mazurskiej przyrody.Spływ kajakowy jednodniowy na szlaku kajakowym rzeki Krutyni
Właśnie nad Krutynią mieści się siedziba wypożyczalni kajaków Wodniak.
To dlatego na szlaku Krutyni przedstawiamy najbardziej rozbudowaną i szeroką propozycję tras, na których organizujemy popularne wśród kajakarzy - krótkie, kilkugodzinne spływy jednodniowe.

Zapraszamy na jednodniowe spływy Krutynią z wypożyczalnią kajaków Wodniak!


Spływ z dzieckiem na rzece KrutyniWśród wielu propozycji form spływów kajakowych, najlepszą i najbardziej dopasowaną formą dla dzieci będzie spływ kilkugodzinny, czyli jednodniowy spływ kajakowy na Mazurach.
Atutami takich spływów są:
- możliwość wyboru dowolnej z proponowanych tras, najlepszej na spływ z dziećmi, czyli przede wszystkim bezpiecznej, z możliwością częstych przystanków na kąpiele lub też takich, przy których usytuowane są bary, gdzie można zrobić przerwę na gorący posiłek, lody itp.
- elastyczny i uzależniony od decyzji uczestników czas trwania spływu na dowolnie wybranej trasie
- przy dłuższych pobytach (kilkudniowych) istnieje możliwość zakwaterowania w jednym miejscu, bez codziennego pakowania i rozpakowywania bagaży oraz zaplanowania poszczególnych spływów (np. w zależności od pogody), bez konieczności płynięcia każdego dnia

Elastyczny czas trwania spływów organizowanych z udziałem dzieci jest bardzo ważny ze względu na ich możliwości fizyczne. Przy spływach jednodniowych (kilkugodzinnych) sami uczestnicy wybierają miejsce i czas jego zakończenia, a decyzja ta może nastąpić w każdej chwili.
Warto pamiętać jednak o tym, by w trakcie trwania spływu zapewnić dzieciom inne formy rozrywki i relaksu, jak choćby kąpiele w rzece.
Woda w Krutyni jest bardzo czysta, a po trasie często napotkać można miejsca wręcz idealnie nadające się do kąpieli dla małych dzieci.
Oczywiście, obowiązkiem opiekunów jest przed udzieleniem dzieciom pozwolenia na zabawę w wodzie, sprawdzenie głębokości, szybkości nurtu, rodzaju dna, występowania niebezpiecznych przedmiotów itp.

Dobrym sposobem na przedłużenie czasu spływu jednodniowego z małymi dziećmi jest również możliwość skorzystania z oferty barów, znajdujących się na trasie, w których można zamówić lody, czy zapiekanki. W trakcie posiłku na łonie przyrody dzieciaki zwykle bawią się i biegają, zapominając o tym, że wcześniej zaczynały się już nudzić.

Spływ kilkugodzinny z dziećmi na szlaku rzeki KrutyniWybór spływów jednodniowych, to najlepsza forma relaksu z udziałem małych dzieci. Pozwalają one na uniknięcie "narażania się na przyjemności" często spotykane na spływie kilkudniowym.
Przykładem takich "przyjemności" jest choćby konieczność codziennego pakowania i rozpakowywania bagaży czy konieczność płynięcia każdego dnia od miejsca A do miejsca B, bez względu choćby na pogodę, chęci, czy też kondycję dzieci. Takie zajęcia na spływie z udziałem dzieci mogą być, co najmniej uciążliwe, aby nie powiedzieć, niezwykle trudne.

Kolejnym argumentem przemawiającym za zabieraniem dzieci na spływ jest bardzo dobre wyposażenie naszej wypożyczalni w sprzęt ratunkowy, przeznaczony dla młodzieży i małych dzieci- a nawet niemowląt.
Spływy na Krutyni są naprawdę bardzo bezpieczne i organizowane w taki sposób, by z rodzicami mogły popłynąć nawet maluchy.
A to, że odbywa się bardzo dużo takich spływów, świadczy o ogromnym zainteresowaniu taką formą spędzania czasu.

Sprawdź szczegóły naszej oferty spływów z dziećmi


Decyzję o udziale w spływie kajakowym można podjąć nawet w dniu przyjazdu.
Wystarczy do nas zadzwonić (+48 502 534 565), omówić czas i miejsce rozpoczęcia oraz zakończenia spływu.
Dowieziemy i odbierzemy uczestników, a także wynajęty sprzęt.
Spływ kajakowy jednodnoiwyW tym celu można również wysłać e- maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl lub skorzystać      z formularza zamówień..
Można także przyjechać bez wcześniejszych rezerwacji do siedziby wypożyczalni kajaków Wodniak ( Krutyń 18 ), zostawić samochód i wybrać trasę spływu.
Odbiór uczestników i sprzętu po zakończeniu spływu następuje po wezwaniu telefonicznym.

Na czas słonecznych letnich weekendów, lepiej jest zarezerwować sprzęt z wyprzedzeniem!


Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen