Porady dla kajakarzy organizujących pierwszy spływ kajakowy, WODNIAK

Organizujemy spływ kajakowy

Ostatnie przygotowania  przed startem na splyw kajakowy rzeką KrutyniąWłaściwie, to każdy może sobie sam zorganizować spływ kajakowy.
Wystarczy mieć kajak, transport, wybrać szlak, spakować trochę rzeczy i… HAJDA !..
Niestety, nie zawsze jednak jest to takie proste.
Tak mogą oczywiście mogą organizować spływy wszyscy "zaprawieni w bojach" kajakarze i fascynaci tej formy turystyki, ponieważ dysponują odpowiednim doświadczeniem organizatorskim i kajakarskim oraz potrzebnym sprzętem i możliwością jego transportu.


Spływ kajakowy szlakiem rzeki Krutyni - start w rezerwacie KrutyniaWiększość osób jednak, jest, w mniejszym lub większym stopniu, amatorami w pływaniu, nawet po nizinnych szlakach, a ich kontakt z kajakiem jest raczej odległy w czasie i najczęściej ograniczał się do pływania przy okazji pobytu w ośrodku wypoczynkowym.
To, oczywiście absolutnie nic złego.
Nie wszyscy przecież muszą być zaraz "wilkami morskimi" czy "zawodowcami", by bezpiecznie i przyjemnie popływać kajakiem przez jeden lub kilka dni.
Brak doświadczenia w pływaniu, najczęściej jednak połączony jest również z brakiem doświadczenia w organizacji spływu kajakowego. Dla niedoświadczonych w takiej organizacji i zapracowanych osób, poradzenie sobie z dużą ilością problemów, zupełnie nieznanej im natury, na pewno będzie stwarzało wiele trudności.


Aby ułatwić wszystkim (tym początkującym również, a może nawet w szczególności) dostęp do jednej z najpiękniejszych form turystyki, turystyki kajakowej, powstały wypożyczalnie kajaków i firmy zajmujące się organizacją spływów kajakowych.Wypożyczalnia kajaków Wodniak - transport kajaków na spływ
Dysponują one znajomością szlaków, odpowiednim sprzętem pływającym, transportem czy też odpowiednią, potrzebną kadrą.
Wszystko to ma służyć wygodzie, bezpieczeństwu i zadowoleniu uczestników organizowanych przez nie spływów, a przy tym oczywiście budowaniu dobrej opinii na swój temat.
W ostatnich latach powstało bardzo wiele firm oferujących wynajem kajaków w zakresie wypożyczalni lub też pełną organizację spływów kajakowych. Przyznać trzeba, że poziom ich usług w większości przypadków jest dość wysoki.
Skorzystanie z usług jednej z takich firm, jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zorganizować spływ kajakowy, ale nie ma w tym zakresie doświadczenia lub czasu, by się tym zająć.


Może ale też nie musi być z tym trochę kłopotów.
Wypożyczalnia kajaków Wodniak - szkolenie uczestników przed spływemNajważniejszą sprawą jest wybranie dobrej i odpowiedzialnej firmy, która pomoże w poradzeniu sobie z tymi kłopotami , doradzi w sposobie rozwiązania wielu problemów opierając się na swoim doświadczeniu i znajomości tematu oraz udzieli wsparcia logistycznego już na etapie samej organizacji i realizacji spływu.
Pierwszym krokiem zwykle, jest sprawdzenie w internecie opinii o firmie. Każdy zwykle od tego właśnie zaczyna. Dla potwierdzenia słuszności dokonanego wstępnie wyboru, należy oczywiście skontaktować się z wybraną firmą.
Kontaktując się z nią, należy pytać o wszystko, co jest związane z zakresem usług, o wszystkie szczegóły związane ze sposobem organizacji spływu i stosowane przez firmę organizacyjne rozwiązania.
W zależności od Państwa decyzji, firma taka może wszystko sama przygotować, opierając się na określonych przez zamawiającego wymaganiach lub może np. ograniczyć działania do udzielania porad, podpowiedzi najlepszych rozwiązań  i zabezpieczenia w potrzebny sprzęt i transport.


Podejmując decyzję o zorganizowaniu spływu kajakowego dla siebie, grona przyjaciół, klasy czy pracowników firmy musimy wpierw określić założenia dla planowanego spływu, a dla jego właściwego zaplanowania, spróbować odpowiedzieć sobie na następujące pytania:
•   ile dni chcę "poświęcić" na pływanieWypożyczalnia kajaków Wodniak - ostatnie uwagi ratowników przy wsiadaniu do kajaków
•   jak chcę nocować – namioty, domki campingowe czy może coś jeszcze innego
•   jak chcę rozwiązać problem wyżywienia – we własnym zakresie, wykorzystując oferty stanic         wodnych i ośrodków, czy też wybrać  jakąś formę cateringu
•   jak chcę dojechać do miejsca rozpoczęcia spływu
•   jakie rzeczy zabrać ze sobą na spływ
•   jak rozwiązać transport bagaży – zabierać ze sobą do kajaka czy może zamówić ich transport
•   jaki wybrać sprzęt pływający


Wypożyczalnia kajaków Wodniak - szkolenie przed splywem w ramach organizacji spływuŻywimy nadzieję, że do planowania i realizacji Waszego spływu kajakowego, wybierzecie naszą firmę, czyli Turystykę Aktywną WODNIAK .
Posiadamy wymagany prawem Wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego , który można uzyskać dopiero po spełnieniu odpowiednich warunków polegających przede wszystkim na gwarancji zapewnienia Państwu jak najwyższego poziomu świadczonych usług.
Zapraszamy do korzystania z usług organizacji spływów przez firmę Turystyka Aktywna WODNIAK i usług naszej wypożyczalni kajaków i rowerów WODNIAK (Krutyń 18)

Sprawdź naszą ofertę
 
Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen
 
Sprawdź aktualne promocje