Kajaki używane na spływach kajakowych na Mazurach, WODNIAK, Krutyń

Kajaki

Kajaki to niewielkie ( 1,7 – 5 m długości) łodzie napędzane wiosłem o dwóch piórach. Nazwa pochodzi od eskimoskiej łodzi zwanej qajaq.
Powstało bardzo wiele rodzajów kajaków w zależności od przeznaczenia lub technologii wykonania.

Spływ kajakowy szlakiem rzeki KrutyniWszystkie typy kajaków zaprezentowane w katalogu sprzętu oczywiście doskonale sprawdzają się na różnego typu spływach kajakowych organizowanych przez naszą wypożyczalnię na szlakach kajakowych Mazur.
Spływy organizujemy głównie na  szlaku kajakowym rzeki Krutynia ,  szlaku rzeki Pisy,  szlaku rzeki Łaźna Struga,  szlaku rzeki Sapina , szlaku rzeki Łyna  i szlaku kajakowym Kajki ( okolice Orzysza ) oraz w dużo mniejszym stopniu na szlakach kajakowych Suwalszczyzny – szlaku rzeki Rospudaszlaku Czarnej Hańczy czy też szlaku kajakowym rzeki Biebrzy.   Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie kajak (biorąc pod uwagę rodzaj kajaka najbardziej odpowiadającego potrzebom, ilość bagaży do zabrania, wrażliwość kajaka na wiatr i falę itp.) posiłkując się przy tym wspomnianym wcześniej katalogiem sprzętu.
W przypadku wątpliwości i trudności z wybraniem właściwego kajaka na swój spływ można oczywiście skontaktować się z nami, a na pewno pomożemy w dokonaniu odpowiedniego i satysfakcjonującego wyboru.


Kajak politylenowy 3 osobowy Walker SprinterWyróżniamy np. kajaki rekreacyjne, kajaki turystyczne, (nizinne, górskie), kajaki sportowe (np. regatowe, slalomowe, zjazdowe itp.). Ze względu na technologię wykonania, wyróżniamy kajaki z kompozytów (laminatów), kajaki z polietylenu (bardziej wytrzymałe), kajaki składane, kajaki drewniane lub kajaki z tworzyw termoplastycznych.
 


Kajaki z którymi każdy z nas najczęściej ma okazję się zetknąć, to turystyczne kajaki z laminatu lub polietylenu. 
Kajaki z laminatu przeznaczone są do pływania po nizinnych rzekach pozbawionych trudnych przeszkód (np. duże głazy, przełomy, kłody itp.).
Wypożyczalnia kajaków WODNIAK w KrutyniSą to kajaki "lżejsze" do pływania ale o ograniczonej wytrzymałości na uszkodzenia.

Każdy, kto chce wybrać się na trudniejszą rzekę z występującymi na niej choćby fragmentami rzeki górskiej, powinien wybrać kajak z polietylenu.
Jest on bardzo wytrzymały i odporny nawet na poważne uderzenia. Taki kajak gwarantuje pokonanie "na sucho" nawet usianej przeszkodami rzeki.
Jeden i drugi typ jest bardzo rozpowszechniony i wyśmienicie zdający egzamin na Mazurach i Mazurskich szlakach kajakowych

Wypożyczalnia kajaków Wodniak w Krutyni posiada w ofercie kajaki wykonane z laminatu i polietylenu.
Te ostatnie są oczywiście bardziej wytrzymałe ale nieco droższe w wynajmie ze względu chociażby na wyższe koszty zakupu.


Kajaki w wypożyczalni Wodniak w KrutyniAby uzyskać pomoc w wyborze sprzętu, ofertę spływu kajakowego lub skorzystać z naszych usług wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie +48 502 534 565, wysyłając maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl lub skorzystać przy tym z formularza zamówień omówić czas i miejsce rozpoczęcia oraz zakończenia spływu, a my dowieziemy i odbierzemy wynajęty sprzęt.
 
Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen

Można również przyjechać np. samochodem do wypożyczalni kajaków Wodniak w miejscowości Krutyń nr 18 , zostawić go na naszym parkingu, uzyskać pomoc i poradę lub skorzystać z oferty udziału w chociażby jednodniowym spływie kajakowym .
W tym ostatnim przypadku zawozimy uczestników do miejsca rozpoczęcia spływu i odbieramy po jego zakończeniu.

Zapraszamy na spływy kajakowe po mazurskich szlakach kajakowych w kajakach i pomocy wypożyczalni kajaków Wodniak