Babant - spływy kajakowe, Mazury, wypożyczalnia kajaków WODNIAK

Spływy kajakowe szlakiem rzeki Babant
w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni

Spływy kajakowe na szlaku rzeki Babant w ofercie wypożyczalni WODNIAK  w Krutyni, to głównie zorganizowane indywidualnie spływy jednodniowe i kilkudniowe.

Dlaczego właśnie spływ Babantem

Spływ kajakowy rzeką Babant - pokonywanie przeszkody

Jeśli chcecie oderwać się choć trochę od cywilizacji i spróbować swych sił z odrobinę trudniejszą rzeką niż Krutynia, to z pewnością spływ kajakowy uroczą  i piękną rzeką Babant jest tym, czego szukacie.
Rzeka Babant, w połączeniu z kajakami, to idealny sposób na aktywny wypoczynek z niewielkim wyzwaniem dla trochę doświadczonych kajakarzy.

Krótka charakterystyka spływu rzeką Babant

Spływ rzeką Babant jest zmianą swoistego lenistwa, a raczej rozleniwienia i wygody związanej ze szlakiem Krutyni, na szereg uciążliwości przy brodzeniu w momentami zbyt płytkim korycie rzeki czy też przy pokonywaniu licznych zwalonych (głównie przez bobry) kłód drzew.

Uwaga!
Pokonywanie zwalonych i leżących w nurcie kłód, wymaga zawsze odpowiednich umiejętności i zachowania szczególnej ostrożności!

Taką rzeka Babant jest w górnym odcinku. To ten odcinek może dla niektórych kajakarzy stanowić wyzwanie i stać się praktycznym sprawdzianem umiejętności i wytrwałości.
Dolne odcinki Babantu mają już charakter leniwej, nizinnej rzeczki meandrującej w bagnistym otoczeniu i nie dostarczają już spływowiczom dodatkowych utrudnień i uciążliwych niespodzianek.
Spływy kajakowe rzeką Babant organizowane są praktycznie na około 16 km odcinku - od jezior Babięty Wielkie lub Babięty Małe. Spływ kończy się najczęściej w miejscowości Babięta, położonej już na szlaku Krutyni i wówczas jest powiększony o około 5 km spływu fragmentem Krutyni o nazwie Babięcka Struga - od ujścia Babantu do miejscowości Babięta. Zakończenie spływu następuje na przenosce kajaków przy młynie wodnym. W takim wydaniu, spływ Babantem odbywa się na odcinku liczącym około 20 km.
Spływ rzeką Babant, to spływ jednodniowy (właśnie około 6-8 godzinny).
Spływ kajakowy szlakiem Babantu - pokonywanie przeszkody Można podzielić go również na 2 etapy z noclegiem w namiotach po drodze i rozpocząć wyżej np. z jeziora Piłakno, powiększając w ten sposób długość szlaku oraz trudności i wyzwania. Chętni mogą oczywiście kontynuować spływ dalej szlakiem Krutyni, albo też przenocować na polu namiotowym przy młynie lub w stanicy wodnej PTTK.
Na spływ rzeką Babant należy zabrać zapas żywności i picia na 6 - 8 godzin płynięcia, gdyż po drodze nie ma możliwości zaprowiantowania.

Stopień trudności spływu Babantem

Utrudnienia na Babancie nie są, mimo wszystko zbyt niebezpieczne dla płynących tam spływów, ale wymagają od uczestników, choćby niewielkiego doświadczenia w pływaniu po rzekach zwałkowych.
Mijane w trakcie spływu jeziora są niewielkie (może poza odrobinę większym jeziorem Babięty Wielkie) i zachowują kameralny charakter (choćby jezioro Tejsowo) i nie dostarczają zbyt wielu "emocji".
Spływ kajakowy rzeką Babant, mimo swych uciążliwości, nie stanowi dla kajakarzy wielkiego zagrożenia i mogą w nim uczestniczyć nawet kajakarze z niewielkim doświadczeniem, a bardziej doświadczeni w spływaniu takimi rzekami mogą na spływ zabrać nawet małe dzieci.
Nie wolno jednak lekceważyć licznych przeszkód na rzece Babant i należy podchodzić do nich z należytą uwagą i ostrożnością !

Spływu rzeką Babant, stanowczo nie polecamy jednak dla wygodnych i nie lubiących takich wyzwań i licznych uciążliwych przeszkód, kajakarzy.

Sprawdź opis trasy


Spływ kajakowy szlakiem rzeki Babant - przeszkody i wypłyceniaSerdecznie zapraszamy na spływy kajakowe rzeką Babant oraz oczywiście do korzystania przy tym z pomocy, doświadczenia i usług wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni.
Na rzece Babant proponujemy spływy jednodniowe , wielodniowe  dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych i niezorganizowanych, a dla firm organizację spływów integracyjnych.

Jak organizujemy spływy kajakowe na rzece Babant

Aby obniżyć koszty, organizacja spływów na Babancie często ogranicza się do transportu wynajętego sprzętu, a przewóz uczestników sprowadza się czasem tylko do przewozu kierowców lub pomocy w organizacji przewozu większych grup uczestników (np. wynajętym autokarem).
O sposobie organizacji zawsze jednak decydujecie sami , a bez Waszej akceptacji nie będą realizowane żadne elementy spływu.
Realizacja każdego zlecenia spływu kajakowego na rzece Babant poprzedzana jest  zawsze uzgodnieniami wszystkich szczegółów , ich wyceny oraz niezbędną akceptacją wszelkich ustaleń.

Jak zamówić spływ kajakowy na rzekę Babant 

Szlak kajakowy rzeki BabantAby uzyskać ofertę spływu kajakowego z wypożyczalni Wodniak i skorzystać z naszych usług, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie (+48 502 534 565), wysyłając e- maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego.
Można tym sposobem omówić czas i miejsce rozpoczęcia oraz zakończenia spływu, jak również wszystkie potrzebne i wymagane przez Was szczegóły i poszczególne składniki tak spływu jak i samej jego organizacji.
Dokonamy w Waszym imieniu, jeśli takie będzie życzenie, wszelkich uzgodnień i rezerwacji (np noclegów, wyżywienia itp.) oraz przygotujemy i zrealizujemy zlecone imprezy towarzyszące (np. dla firm w ramach spływu integracyjnego).

Zastrzeżenie !
Ze względu na charakter rzeki i potrzebę zapewnienia na niej jak największego spokoju - noclegi i ewentualne imprezy mogą być realizowane tylko poza obrębem Babantu - np. na Krutyni.


Sprawdź aktualne promocje

Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen