Oferta spływów kajakowych- Krutynia, Mazury, wypożyczalnia- WODNIAK

Oferta Turystyki Aktywnej WODNIAK w Krutyni

Turystyka Aktywna WODNIAK - spływ kajakowy na szlaku rzeki DajnyFirma Turystyka Aktywna WODNIAK w Krutyni zajmuje się głównie kompleksową lub częściową (w zależności od wymagań Klientów) organizacją spływów kajakowych na mazurskich i warmińskich szlakach kajakowych.
Najbardziej wszechstronną ofertą spływów kajakowych obejmujemy szlak rzeki Krutyni
, a pozostałe mazurskie szlaki kajakowe, ze względów ekonomicznych, bardziej już skromną. Dla każdego szlaku oferta jest różna i zależna od odległości szlaku od bazy i poziomu infrastruktury turystycznej na szlaku.
W mniejszym już zakresie, właśnie ze względów ekonomicznych, oferujemy organizację spływów na szlakach Suwalszczyzny, a w ostatnim czasie praktycznie wręcz wycofaliśmy naszą ofertę dla szlaków kajakowych położonych w tamtym rejonie. Ekonomia jest niestety nieubłagana.
Oprócz spływów kajakowych i wszystkiego, co jest z ich realizacją związane, organizujemy także wycieczki rowerowe i piesze po ścieżkach przyrodniczych i trasach rowerowych w okolicach Krutyni (i nie tylko).
Oczywiście prowadzimy również wypożyczalnię kajaków i rowerów oraz wypożyczalnię różnego rodzaju sprzętu turystycznego.

Mapa dojazdu do Krutyni i siedziby wypożyczalnia kajaków WODNIAK


Oferta Turystyki Aktywnej WODNIAK w Krutyni w zakresie organizacji spływów kajakowych jest bardzo elastyczna :
o czasie i długości trasy, miejscu rozpoczęcia oraz o czasie i miejscu zakończenia spływu kajakowego, a więc - o wszystkim, w przeważającym zakresie decyduje Klient, czyli zwykle uczestnik spływu. Dzieje się tak, zarówno w trakcie uzgodnień, jak i już w trakcie trwania samego spływu.

Turystyka Aktywna WODNIAK - splyw kajakowy na szlaku rzeki KrutyniOferta Turystyki Aktywnej WODNIAK w Krutyni to zorganizowane indywidualnie kajakowe spływy jednodniowe, kajakowe spływy weekendowe i kajakowe spływy kilkudniowe.
Spływy tak zorganizowane, realizujemy głównie w oparciu o szlak Krutyni, ale oczywiście nie tylko.

W ofercie firmy WODNIAK znajdziemy również propozycję spływów kajakowych skierowaną do grup szkolnych i studenckich oraz propozycję kajakowych spływów integracyjnych skierowaną do firm.

Przez cały czas trwania spływu dla grup zorganizowanych, zapewniamy opiekę ratownika - przewodnika.

W każdym przypadku zapewniamy stały kontakt telefoniczny i służymy radą oraz pomocą w razie wystąpienia jakichkolwiek trudności.

Odbiór uczestników i sprzętu następuje po wezwaniu telefonicznym.

Sprawdź o czym należy pamiętać wybierając się na spływ kajakowy


Oferta spływów jednodniowych skierowana jest do osób i grup dysponujących ograniczoną ilością czasu lub będących przejazdem, do rozpoczynających swoją przygodę z kajakiem oraz do rodzin z dziećmi.
O czasie trwania i długości trasy spływu, uczestnicy decydują w jego trakcie - "na telefon".
Sprawdź szczegóły oferty

 

Spływy jednodniowe (kilkugodzinne) na Krutyni
Opisy i cenySpływ  Krutynią -  trasa Krutyń - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa z Krutyni do młyna
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Nowy Most

Oferta spływów kilkudniowych (zwanych też wielodniowymi) skierowana jest do osób i grup odrobinę bardziej obytych w pływaniu kajakiem, trochę bardziej zaawansowanych w spływach kajakowych i dysponujących choćby odrobinę większą ilością wolnego czasu.
Realizacja spływów wielodniowych zorganizowanych indywidualnie przebiega w oparciu o wytyczne i życzenia uczestników. W naszej ofercie, o ilości dni przeznaczonych na spływ, czyli o jego długości i terminie realizacji, decydują Klienci.
Sprawdź szczegóły oferty

 

Szlaki kajakowe

na których organizujemy kilkudniowe spływy kajakowe
Oferta częściowej lub kompleksowej (z zakwaterowaniem, wyżywieniem, cateringiem i wybranymi imprezami towarzyszącymi) organizacji spływów kajakowych, skierowana do firm i instytucji chcących zorganizować aktywny wypoczynek dla swoich pracowników, klientów czy kontrahentów.
Oferta skierowana jest również do Dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, rektorów, organizatorów wycieczek i wyjazdów szkolnych, z propozycją organizacji  spływów kajakowych opracowanej właśnie dla grup młodzieżowych, szkolnych i studenckich.

 

Organizacja spływów

dla grup zorganizowanych i niezorganizowanych
Obok organizacji różnego rodzaju spływów kajakowych, oczywiście prowadzimy również wypożyczalnię kajaków i rowerów.
W naszej wypożyczalni oferujemy usługi związane z wynajmem sprzętu i osprzętu, z transportem i pomocą w rozwiązywaniu problemów natury technicznej i organizacyjnej.

W wypożyczalni otrzymacie również informację o wszystkim, co ciekawe i warte zobaczenia w bliskiej i dalszej okolicy oraz niektóre przydatne materiały informacyjne.

Oferta wypożyczalni T. A. Wodniak w Krutyni obejmuje :


- wynajem sprzętu i osprzętu spływowego i biwakowego
- organizację cateringu i imprez towarzyszących na trasach spływów (gier i zabaw terenowych) - oferta skierowana do grup
- transport osób, kajaków, łodzi, bagaży, rowerów
- organizację przejażdżek bryczkami
- organizację wycieczek pieszych z przewodnikiem po okolicznych rezerwatach przyrody - oferta dla grup
- organizację rejsów statkami żeglugi mazurskiej - oferta również dla grup
- pomoc w rezerwacji i rezerwacja noclegów na trasie spływu
- zapewnienie ratowników na spływ - oferta raczej dla grup
- informację o ciekawostkach w okolicy
- miejsca postojowe dla pozostawionych na czas spływu samochodów​

 

Usługi wypożyczalni kajaków i rowerów WODNIAK
W celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu usług i bezpieczeństwa w trakcie organizowanych przez nas imprez, podejmujemy współpracę tylko ze sprawdzonymi i pewnymi firmami.

Wysoki poziom bezpieczeństwa uczestników uzyskujemy współpracując z doświadczonymi ratownikami WOPR i przewodnikami z Mazurskiego Parku krajobrazowego.

Turystyka Aktywna WODNIAK - asekuracja ratownicza na zorganizowanym splywie kajakowym na rzece KrutyniZorganizowanym grupom młodzieżowym i firmowym obowiązkowo przydzielamy ratowników.
W takich przypadkach, bez asekuracji ratowniczej, grupa może płynąć tylko po pisemnej rezygnacji z takiej usługi lub w przypadku gdy dysponuje swoją grupą ratowników.
 
Przed wypłynięciem każdej grupy zorganizowanej, ratownicy przeprowadzają szkolenia z zakresu zasad zachowania bezpieczeństwa w trakcie spływu, omawiają podstawowe techniki wiosłowania i sterowania kajakiem oraz występowanie i pokonywanie przeszkód na trasie.

Dla grup płynących w ramach spływów zorganizowanych (i nie tylko), wybieramy bardzo bezpieczne trasy spływów lub możliwie najbezpieczniejsze z dostępnych.
 
W trakcie spływu ratownicy, prócz nadzorowania przestrzegania zasad bezpieczeństwa, pomagają załogom szczególnie nie radzącym sobie z kajakiem.
 
Wszyscy uczestnicy spływów indywidualnych lub wypożyczający u nas sprzęt pływający, wyposażani są obowiązkowo w kamizelki asekuracyjne.

Uczestnicy spływów zorganizowanych, płyną obowiązkowo w założonych kamizelkach asekuracyjnych.Rezerwacja  lub po prostu wynajem sprzętu są bardzo proste.
Aby uzyskać ofertę spływu kajakowego z wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni i (ewentualnie) skorzystać z naszych usług, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie  (+48 502 534 565 ), wysłać e- maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl lub skorzystać z formularza zamówień ,omówić czas i miejsce rozpoczęcia oraz zakończenia spływu, a my dowieziemy i odbierzemy wynajęty sprzęt.

Sprawdź aktualne promocje

Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen

Spływ kajkowy szlakiem rzeki Krutyni - Krutynia DolnaPo wcześniejszych uzgodnieniach, rezerwujemy potrzebny sprzęt i transport, przygotowujemy plany spływów i ich wycenę, a następnie dokonujemy wszelkich potrzebnych rezerwacji i uzgodnień oraz przygotowujemy zamówione imprezy towarzyszące.
Realizacja wszelkich zamówionych czy zarezerwowanych usług, następuje dopiero po pełnej akceptacji wszystkich szczegółów zamawianych usług przez Klienta, czyli zwykle przyszłego uczestnika spływu.

Można również przyjechać bez wcześniejszych rezerwacji samochodem do siedziby wypożyczalni kajaków Wodniak ( Krutyń 18 ), zostawić go na naszym parkingu, a my zawieziemy uczestników do miejsca rozpoczęcia spływu i odbierzemy po jego zakończeniu.
Odbiór uczestników i sprzętu po zakończeniu spływu następuje po wezwaniu telefonicznym.

Na czas słonecznych letnich weekendów, mimo wszystko lepiej jest zarezerwować sprzęt - choćby z niewielkim wyprzedzeniem.