Łaźna Struga - spływy kajakowe, Mazury, wypożyczalnia kajaków WODNIAK

Spływy kajakowe szlakiem rzeki Łaźnej Strugi
w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni

Spływy kajakowe szlakiem Łaźnej Strugi w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni, to głównie zorganizowane indywidualnie spływy wielodniowe (kilkudniowe).

Dlaczego właśnie spływ Łaźną Strugą

Spływ kajakowy szlakiem Łaźnej Strugi - pokonywanie przeszkody

Łaźna Struga posiada ubogą bazę noclegową.
W przypadku kajakarzy praktycznie można przyjąć, że takiej bazy nie ma.
Spływ szlakiem Łaźnej Strugi w związku z tym, polecić można każdemu, dla kogo nocleg w namiocie nie stanowi problemu, a preferuje za to ciszę i niewielki ruch kajakowy w miejsce "wygód" cywilizacyjnych.
Brak bazy noclegowej na trasie spływu Łaźną Strugą praktycznie gwarantuje niewielki ruch kajakowy na szlaku, a jego przyroda z nawiązką odpłaci za taki wybór, dostarczając nadzwyczaj estetycznych doznań.

Krótka charakterystyka spływu szlakiem Łaźnej Strugi

Spływ kajakowy szlakiem rzeki Łaźna Struga rozpocząć można w zasadzie od jeziora Szwałk Wielki.
Początek spływu Łaźną Strugą przebiega przez Pojezierze Ełckie, w otoczeniu starodrzewów  Puszczy Boreckiej.
W dolnym biegu otoczenie zmienia się i płyniemy tam już wśród równin i terenów podmokłych.
Większość spływów kończy się w Ełku, ale niektórzy płyną do końca i od wysokości rzeki Modzelewki, płynąc Kanałem Rudzkim (ze względu na zarośnięte starorzecze po XIX- wiecznych regulacjach), dopływają do Biebrzy pod Osowcem.
Na przepłynięcie całego szlaku rzeki Łaźnej Strugi, przeznaczyć trzeba ok. 4-5 dni.
Noclegi planować należy w namiotach z powodu braku odpowiedniej bazy noclegowej.

Stopień trudności spływu Łaźną Strugą

Spływ szlakiem Łaźnej Strugi jest łatwy i bezpieczny, szczególnie w dolnym biegu i przebiega po szlaku mało uczęszczanym.
Jeziora, przez które wiedzie spływ, są również łatwe i bezpieczne- z założeniem zachowania należytej ostrożności przy ich pokonywaniu.
Występujący na Łaźnej Strudze brak wystarczającej bazy noclegowej, jest dla wielu szukających ciszy i spokoju kajakarzy, dodatkowym i bardzo ważnym atutem, gdyż z tego powodu, ruch kajakowy na takim szlaku jest minimalny.
Na Łaźną Strugę mogą wybierać się kajakarze z niewielkim nawet doświadczeniem, a nawet rodziny z dziećmi, grupy młodzieżowe w ramach spływów szkolnych i również firmy w ramach spływów integracyjnych.

Dokładny opis trasy spływu


Oferta spływów kajakowych wypożyczalni Wodniak w Krutyni na szlak kajakowy rzeki Łaźnej Strugi, to wielodniowe spływy kajakowe zorganizowane indywidualnie, oparte na uzgodnieniach i oczekiwaniach uczestników.
Zapraszamy i polecamy spływ Łaźną Strugą.

Jak organizujemy spływy kajakowe na szlaku Łaźnej Strugi

Na trasie splywu kajakowego szlakiem Łaźnej StrugiNasza oferta spływów kajakowych na szlaku kajakowym rzeki Łaźna Struga, z konieczności obejmuje organizację tylko wielodniowych spływów kajakowych dla grup.
Propozycje i plany spływów opracowujemy indywidualnie dla każdej grupy i dokonujemy wyceny. Realizacja każdego spływu następuje dopiero po ostatecznej akceptacji zamawiającego.
Ze względu na rosnące koszty, organizacja spływu kajakowego na szlaku Łaźnej Strugi, bardzo często sprowadza się do wynajmu i transportu sprzętu kajakowego, a transport uczestników - do transportu kierowców (najczęściej).

Jak zamówić spływ kajakowy Łaźną Strugą

Najszybszym sposobem uzyskania, przynajmniej wstępnej oferty z wypożyczalni kajaków Wodniak, jest oczywiście kontakt telefoniczny ( +48 502 534 565 ).
Można też wysyłać e- maila na adres  biuro@kajaki-mazury.pl  lub skorzystać z  formularza kontaktowego .
Omówimy czas i miejsce rozpoczęcia oraz zakończenia spływu, a następnie ustalimy wszelkie koszty i po Rzeka Łaźna Struga - spływ na szlakuWaszej akceptacji  przystąpimy do realizacji.

Sprawdź aktualne promocje

Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen

Dowieziemy i odbierzemy wynajęty sprzęt oraz zrealizujemy wszelkie, inne zamówione i związane ze spływem kajakowym, usługi.

Szlak rzeki Łaźna Struga i kajaki, to bardzo dobry pomysł na spływ kajakowy!