Spływy kajakowe na szlaku rzeki Pisy
w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni

Spływy kajakowe na szlaku rzeki Pisy w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni, to głównie spływy zorganizowane indywidualnie w oparciu o życzenia uczestników.

Dlaczego właśnie spływ rzeką Pisą

Szlak rzeki Pisy

Spływ Pisą polecany jest dla kajakarzy, dla których nie jest straszny nocleg w namiocie i nie przeraża ich przygotowywanie samodzielnie posiłków.
Te niedogodności, jak również brak pól namiotowych wyposażonych w podstawowe urządzenia sanitarne, rekompensuje niewielki , a nawet znikomy ruch kajakowy.
Spływ Pisą przenosi nas wiele lat wstecz - w czasy spływów nieograniczanych okowami zakazów i nakazów, w czasy biwaków w dowolnych miejscach i czasy, kiedy każdy kajakarz musiał sobie radzić sam ze wszystkim.
Wielu kajakarzy poszukuje właśnie takich doświadczeń. Na Pisie na pewno je znajdzie.

Krótka charakterystyka spływu szlakiem rzeki Pisy

Spływ kajakowy rzeką Pisą rozpoczyna się na jeziorze Roś i kończy w Nowogrodzie.
Kajaki i uczestników, dowozi z wypożyczalni kajaków Wodniak na miejsce startu, bus wiozący również wynajęte kajaki.
Spływ rzeką Pisą, to spływ nieuregulowaną i spokojną rzeką, płynącą początkowo w otoczeniu lasów Puszczy Piskiej, a następnie wśród łąk i piaszczystych równin.Spływ kajakowy szlakiem rzeki Pisy - Jezioro Roś Cała rzeka silnie meandruje.
Pisa jest szlakiem żeglownym i w czasie spływu można spotkać oznaczenia charakterystyczne dla szlaków żeglownych oraz płynące większe i duże jednostki, tak w górę, jak i w dół rzeki.
Spływ Pisą można podzielić na 4 łatwe i nieuciążliwe etapy z relaksowym tempem płynięcia.
Szlak rzeki Pisy pozbawiony jest niestety, infrastruktury turystycznej.
Noclegi możliwe tylko w namiotach, często na mijanych, dogodnych miejscach nie będących polami namiotowymi. Dla wielu jednak kajakarzy będzie to raczej zaleta niż wada, gdyż zwykle na takich szlakach jest bardzo znikomy, a przynajmniej niewielki ruch. Miejsc dogodnych do noclegów jest stosunkowo wiele w górnym i dolnym odcinku. Odrobinę gorzej wygląda to w środkowym biegu,  z bagiennymi i łąkowymi brzegami.

Stopień trudności spływu Pisą

Spływ kajakowy szlakiem Pisy - start do spływuSpływ Pisą jest spływem łatwym i bezpiecznym.
Pisa jest rzeką o charakterze nizinnym bez bystrzy, głazów i kłód w nurcie.
Pisą może płynąć każdy i każdy tu sobie poradzi, pod warunkiem zachowania należnej,ostrożności, gdyż mimo spokojnego nurtu i nizinnego charakteru rzeki, spotkać tam można liczne łachy, mielizny i wiry, a cała rzeka silnie meandruje.
Wszystko to może w pewnych okolicznościach stanowić niebezpieczeństwo i dlatego "ostrożności nigdy za wiele".
Na szlaku Pisy można planować rodzinne i szkolne, czy też firmowe spływy kajakowe.

Dokładny opis trasy spływu


Wypożyczalnia kajaków Wodniak w Krutyni zaprasza na spływ kajakowy szlakiem kajakowym rzeki Pisy każdego, kto chce oderwać się od cywilizacji i wszystkiego z czym się ona wiąże.​
Szlak rzeki Pisy - spływ kajakowy grupy szkolnejPisa jest idealną rzeką na 4 dni spływu dla każdego, komu zbędne są noclegi w domkach , hotelach czy pensjonatach.
Na szlaku Pisy proponujemy Wam skorzystanie z naszej oferty  wielodniowych  lub  weekendowych spływów kajakowych.
Dla szkół proponujemy spływy kajakowe dla grup szkolnych, a dla firm organizację spływów integracyjnych.

 Jak organizujemy spływy kajakowe na Pisie

Spływ rzeką Pisą - PiszW celu obniżenia kosztów, organizacja spływów często ogranicza się do transportu wynajętego sprzętu, a przewóz uczestników sprowadza się przeważnie do przewozu kierowców lub pomocy w organizacji przewozu uczestników np. wynajętym autokarem.
Realizacja każdego zlecenia organizacji spływu kajakowego na szlaku Pisy poprzedzana jest indywidualnym opracowaniem planu spływu i wyceny i przedłożeniem ustaleń do akceptacji.

Jak zamówić spływ kajakowy na Pisę

Spływ kajakowy rzeką Pisa - start z Dobrego LasuAby uzyskać ofertę spływu kajakowego i skorzystać z naszych usług, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie   +48 502 534 565, wysyłając maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl  lub skorzystać z formularza kontaktowego i omówić czas i miejsce rozpoczęcia oraz zakończenia spływu, a my dowieziemy i odbierzemy wynajęty sprzęt, bądź przedstawimy do akceptacji plan spływu w zakresie przez Was wybranym wraz ze wstępną wyceną, by zrealizować go po Waszej akceptacji. 
Dokonamy w Waszym imieniu wszelkich uzgodnień i rezerwacji na trasie szlaku (np noclegów, wyżywienia itp.) oraz przygotujemy i zrealizujemy zlecone imprezy towarzyszące.

Sprawdź aktualne promocje

Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen

Serdecznie zapraszamy na spływy kajakowe szlakiem rzeki Pisy oraz oczywiście do korzystania przy tym z pomocy, doświadczenia i usług wypożyczalni kajaków Turystyki Aktywnej Wodniak w Krutyni.
Pisa i kajaki to bardzo dobry pomysł na weekend i nie tylko!


splywy-kajakowe/pisa