Poradnik dla kajakarzy - organizacja pierwszego spływu kajakowego

Spływy zorganizowane czy organizacja spływów

Spływy wielodniowe, często oferowane są w formie zorganizowanych spływów kajakowych, w których o wszystkim decyduje organizator wykorzystując do maksimum posiadaną przez siebie bazę i jest to najzupełniej zrozumiałe.
Ma do tego prawo i jeśli przedstawiona oferta zadowala klienta, to wszystko jest oczywiście jak najbardziej w porządku.
W przypadku typowych spływów zorganizowanych (w klasycznym znaczeniu),  najczęściej z góry określane są: 
•   termin spływu
•   ilość i długość etapówWypożyczalnia kajaków Wodniak - spływ zorganizowany z asekuracją ratowniczą na rzece Krutyni
•   rodzaj noclegów
•   rodzaj sprzętu pływającego
•   udział przewodnika
•   ilość i rodzaj posiłków
•   transport uczestników
•   przewóz bagaży 
Jest to na pewno wygodne. Gdy terminy i zasady organizacji akurat odpowiadają - wystarczy telefon, wpłata zaliczki i już ! Spływ kajakowy zorganizowany!
Wiele osób szuka właśnie takiej formy, gdyż lubią gotowe rozwiązania, albo jest ich jedna lub dwie osoby i wolą płynąć w grupie, albo też czują się w kajaku i na szlaku na tyle niepewnie, że wolą pozostawać pod ciągłą opieką nawet kosztem ograniczenia ich swobody.
To wszystko jest zrozumiałe i jeśli Państwo jesteście zwolennikami takich rozwiązań z różnych przyczyn i macie akurat czas wolny w podanych przez organizatora terminach, to oczywiście polecam udział w zorganizowanym spływie kajakowym.


Wypożyczalnia kajaków Wodniak - zorganizowany indywidualnie spływ kajakowy na rzece ŁynieW dzisiejszych czasach jednak, już niewiele osób dysponuje na tyle dużą ilością wolnego czasu, by móc przeznaczyć 6 – 8 dni na pływanie kajakiem i do tego jeszcze w terminach nie przez siebie określonych. 
Efektem tego jest sukcesywny spadek zainteresowania taką formą spływów.
Z tego też powodu, wypożyczalnia kajaków WODNIAK nie rozpisuje, przynajmniej na razie, zorganizowanych spływów kajakowych w tradycyjnej formie.
Wychodząc naprzeciw wymogom czasu i zapotrzebowaniu, proponujemy Wam zorganizowany spływ kajakowy na warunkach określonych przez was samych, czyli przez osoby planujące udział w spływie.

To od Was w takim przypadku zależy rodzaj i zakres świadczonych przez nas usług !


Na Wasze zlecenie możemy zająć się zorganizowaniem kompleksowym spływu lub organizacją tylko wybranych części składowych potocznie rozumianego spływu zorganizowanego. 
 "Częściami składowymi" takiego spływu, które możemy zrealizować i które należy określić przy zamawianiu usługi, mogą być przykładowo :
•   ustalany indywidualnie plan spływu
•   rezerwacja wybranego sprzętu
•   transport sprzętu i bagaży
•   transport uczestników
•   rezerwacja noclegów (odpowiednich i w odpowiednich miejscach)
•   lub tylko pomoc w rezerwacji noclegów ( pomoc w wyborze, podanie kontaktów, podanie rozwiązań alternatywnych itp.)
•   rezerwacja wyżywienia i dodatkowych posiłków np. na trasie pomiędzy noclegami
Wypożyczalnia kajaków Wodniak - zorganizowany indywidualnie spływ kajakowy rzeką Krutynią - transport sprzętu i uczestników na miejsce startuMożliwości jest wiele. Z każdą z nich jesteśmy w stanie i musimy sobie poradzić.
Każdy ze spływów można też "na telefon" przerwać (z różnych powodów), przedłużyć i oczywiście decydować o miejscu i czasie zakończenia.

Podsumowując: 
Najczęściej już stosowaną formą spływu zorganizowanego na szlakach kajakowych posiadających dość dobrą infrastrukturę turystyczną i bogatą ofertę firm kajakowych, jest spływ kajakowy zorganizowany według indywidualnych życzeń i wytycznych Klientów.


Cena spływu zorganizowanego indywidualnie w niczym nie różni się od ceny tzw. spływu zorganizowanego w tradycyjnym znaczeniu , a w wielu przypadkach jest niższa, gdyż o zakresie, ilości i standardzie poszczególnych elementów zawsze decyduje Klient (termin , szlak , trasa , ilość etapów , rodzaj noclegów i wyżywienia , transport bagaży, transport uczestników itp.).
Spływami takimi mogą być wszystkie rodzaje oferowanych przez nas spływów : spływy wielodniowespływy weekendowe, a nawet spływy jednodniowe, spływy dla grup szkolnych czy też spływy integracyjne dla firm i oczywiście zorganizowane na mazurskich szlakach kajakowych  (szlaku Pisy, Dajny Łaźnej Strugi, szlaku Sapiny i szlaku rzeki Łyny ) ale ze szczególnym jednak uwzględnieniem szlaku rzeki Krutyni.
Zapraszamy do udziału w każdej z form spływu kajakowego i oczywiście korzystania przy tym z usług i doświadczenia wypożyczalni kajaków WODNIAK.