Tejsówka - spływy kajakowe, Mazury, wypożyczalnia kajaków WODNIAK

Spływy kajakowe szlakiem rzeki Tejsówki
w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni

Spływy kajakowe na szlaku rzeki Tejsówki w ofercie wypożyczalni WODNIAK  w Krutyni, to głównie zorganizowane indywidualnie spływy jednodniowe.

Dlaczego właśnie spływ Tejsówką

Spływ kajakowy szlakiem Tejsówki - spływ przez wypłyceniaSpływ kajakowy na rzece Tejsówce, to praktycznie cały dzień spędzony bez cywilizacji, w otoczeniu pięknej i nieskażonej przyrody.
Spływ kajakowy uroczą i malowniczą Tejsówką, to idealna propozycja dla każdego, kto szuka choć odrobinę większego wyzwania, niż spływ Krutynią i przede wszystkim do nich kierujemy ofertę takiego spływu.
Otoczenie szlaku Tejsówki stanowią lasy iglaste, często podmokłe i miejscami bagna.
To otoczenie Tejsówki powoduje u płynących odczucie spływu nieskażoną cywilizacją, pierwotną rzeką.
Spływ wypłyconą i meandrującą w ostępach leśnych, malowniczą Tejsówką, pozostawia niezapomniane wrażenia i chęć szybkiego powrotu po jego zakończeniu.

Krótka charakterystyka spływu rzeką Tejsówką

Spływ kajakowy rzeką Tejsówką rozpoczyna się w zasadzie od jeziora Krawienko zwanym też Krawnem Małym.
Spływ Tejsówką, to około 14 km do pokonania i około 6 godzin płynięcia po jeziorach (niewielkich) i rzekach (krótkich, bezpiecznych i ładnych).
Uczestników, na miejsce rozpoczęcia spływu z bazy Wodniaka, dowozi bus wiozący wynajęte kajaki.
Spływ kajakowy rzeką Tejsowką - pokonywanie przeszkodyNa rzece czekają na uczestników przeszkody w postaci wypłyceń i leżących gdzieniegdzie kłód wymagających ,w niektórych przypadkach (np.przy niskim stanie wody), wyjścia z kajaka w celu ich pokonania.
Nie mijamy po drodze żadnych miejscowości, co stanowi niewątpliwą zaletę Tejsówki, ale wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą zapasu picia i prowiantu na około 6 godzin płynięcia.
Pamiętajmy, aby po posiłkach w trakcie spływu, pozostałe po posiłku odpady, zabierać ze sobą do kajaka.
Zostaną one, po zakończeniu spływu, odebrane wraz z kajakami przez pracowników Wodniaka.

Zakończenie spływu rzeką Tejsówką następuje w miejscowości Babięta na przenosce kajaków przy młynie.
W młynie znajduję się również restauracja o nazwie Czarci Młyn, z której usług można skorzystać oczekując na przyjazd busa, który po wezwaniu telefonicznym, zabiera uczestników do bazy Wodniaka.

Stopień trudności spływu Tejsówką

Spływ rzeką Tejsówką, to bezpieczny i przyjemny dzień spływu piękną, płytką i bezpieczną rzeczką.
Spływ kajakowy Tejsówką - Jezioro KrawienkoMijane po drodze, niewielkie i malownicze jeziorka, nie niosą ze sobą zagrożeń i pokonanie ich, nie wiąże się z większym ryzykiem.
Na pewno, na spływ tym szlakiem mogą się wybrać również niezbyt doświadczeni kajakarze. Przy odrobinie doświadczenia w pływaniu po rzekach wypłyconych i z niewielkimi przeszkodami , można zaplanować tu również spływ rodzinny z dziećmi.

sprawdź opis trasy


Wypożyczalnia kajaków Wodniak zaprasza na Tejsówkę - wyjątkowo urokliwą, piękną i jednocześnie kameralną rzekę na jednodniowe kajakowe wypady w dzikie i pozbawione cywilizacji zakątki.
Spływ kajakowy uroczą i piękną Tejsówką, to idealna propozycja dla każdego , kto szuka choć odrobinę większego wyzwania niż spływ Krutynią i przede wszystkim do nich kierujemy ofertę takiego spływu.

Na rzece Tejsówce proponujemy spływy jednodniowe lub spływy wekendowe  dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych i niezorganizowanych, a dla firm organizację spływów integracyjnych.

Jak organizujemy spływy kajakowe na rzece Tejsówka

Spływ kajakowy na szlaku rzeki Tejsówki - pokonywanie przeszkódAby obniżyć koszty organizacji spływów kajakowych rzeką Tejsówką, wszystkim zgłaszający się do nas grupom i osobom indywidualnym, proponujemy i przedstawiamy do wyboru różne warianty organizacji spływu, dostosowane do oczekiwań i potrzeb zamawiających.
Ze względu na dość dużą odległość od naszej bazy, organizacja spływów na Tejsówce, często ogranicza się do transportu wynajętego sprzętu, a przewóz uczestników sprowadza się czasem do przewozu kierowców lub pomocy w organizacji przewozu większych grup uczestników - np. autokarem. 
O sposobie organizacji, zawsze jednak decydują sami uczestnicy i bez ich akceptacji nie rozpoczniemy realizacji żadnego elementu.
Każdemu zleceniu spływu kajakowego na rzece Tejsówce,  towarzyszą zawsze uzgodnienia wszelkich szczegółów i ich wycena, a realizacja następuje dopiero po akceptacji poczynionych uzgodnień.

Jak zamówić spływ kajakowy na rzekę Tejsówkę

Aby uzyskać ofertę spływu kajakowego z wypożyczalni kajaków Wodniak i skorzystać z naszych usług, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie  (+48 502 534 565 ), wysłać e- maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl  lub skorzystać z formularza kontaktowego.
 
Można tym sposobem omówić czas i miejsce rozpoczęcia oraz zakończenia spływu, jak również wszystkie potrzebne i wymagane przez Was szczegóły i poszczególne składniki, tak spływu jak i samej jego organizacji.   Spływ kajakowy na szlaku rzeki Tejsówki - pokonywanie płycizn i przeszkód Dokonamy w Waszym imieniu, jeśli takie będzie życzenie, wszelkich uzgodnień i rezerwacji (np noclegów, wyżywienia itp.) oraz przygotujemy i zrealizujemy zlecone imprezy towarzyszące (np. dla firm, w ramach spływu integracyjnego).

Uwaga i zastrzeżenie !
Ze względu na specyficzny charakter Tejsówki i konieczność zapewnienia tam możliwie jak najwiekszego spokoju, wszelkie noclegi i towarzyszące spływom, ewentualne imprezy, organizujemy tylko poza szlakiem Tejsówki - np. na szlaku Krutyni.


Sprawdź aktualne promocje

Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen

Serdecznie zapraszamy na spływy kajakowe rzeką Tejsówką oraz oczywiście do korzystania przy tym z pomocy, doświadczenia i usług wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni.