Spływy kajakowe szlakiem rzeki Łyny
w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni

Spływy kajakowe na szlaku rzeki Łyny w ofercie wypożyczalni WODNIAK w Krutyni, to zorganizowane indywidualnie spływy kilkudniowe dla grup, spływy integracyjne dla firm lub spływy dla bardziej zaawansowanych grup szkolnych.

Dlaczego właśnie spływ Łyną

Spływ kajakowy na szlaku rzeki Łyny - dopływanie do mostu kolejowego

Łyna jest szlakiem dla kajakarzy nie stroniących od niewielkich trudności i wysiłku, ale ceniących mały ruch i spokój.
Łyna pozbawiona jest praktycznie bazy noclegowej i noclegi siłą rzeczy możliwe tylko w namiotach. Niesie to za sobą jednak jedną zasadniczą zaletę - na takich szlakach zwykle nie ma tłoku i często płynąć można bez niechcianego nadmiaru towarzystwa.
Do tego Łyna, będąc stosunkowo łatwym i bezpiecznym szlakiem, pozwala na wypoczynek i pełen relaks w trakcie spływu.

Krótka charakterystyka spływu szlakiem rzeki Łyny

Spływ szlakiem kajakowym rzeki Łyny, to około 160 km lub 130 km (przy starcie w okolicach Olsztyna) do przepłynięcia jedną z najdłuższych rzek Warmii i Mazur.
Na pokonanie całej Łyny potrzebujemy około 6-8 dni.
Noclegi należy planować niestety głównie w namiotach z powodu braku wystarczającej bazy noclegowej innej niż pola namiotowe. Wielu zaprawionych w spływach kajakarzy uważa tę akurat "wadę" za zaletę, gdyż eliminuje ona masowy ruch kajakowy ze szlaku.
Spływ Łyną prowadzi po zmiennej i urozmaiconej rzece, uzupełnionej kilkoma, stosunkowo niewielkimi jeziorami.
Płyniemy początkowo rzeką wartką, prawie górską, płynącą po kamieniach, w głębokich jarach z kłodami drzew i głazami w nurcie. Swój górski charakter, Łyna wykazuje szczególnie na dwóch długich przełomach – pomiędzy jeziorem Ustrych, a wsią Ruś oraz na terenie lasu miejskiego w Olsztynie.Szlak kajakowy rzeki Łyny
Poniżej Łyna jest już spokojną i łagodną rzeką nizinną, płynącą w otoczeniu podmokłych łąk i leśnych pagórków, wpadającą co jakiś czas do śródleśnych jezior.
Płynąc szlakiem rzeki Łyny, możemy zwiedzić po drodze Olsztyn, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce i Sępopol, czyli miasta przez które przepływa Łyna.

Stopień trudności spływu Łyną

Spływ szlakiem rzeki Łyny jest spływem stosunkowo łatwym i bezpiecznym.
Trudności, szczególnie dla mniej doświadczonych kajakarzy, mogą sprawiać przełomy w górnych odcinkach szlaku oraz liczne przenoski kajaków, głównie przy elektrowniach wodnych.
Mijane po drodze jeziora nie należą do wielkich i nie niosą zagrożeń dla pokonujących je kajakarzy.
Niezależnie od utrudnień, na spływ szlakiem rzeki Łyny, mogą się wybrać nawet kajakarze z niewielkim doświadczeniem, grupy szkolne i grupy firmowe.
Grupom szkolnym i firmowym powinni w trakcie spływu rzeką Łyną towarzyszyć ratownicy i przewodnicy.


Dokładny opis trasy spływu


Zapraszamy na spływy kajakowe szlakiem kajakowym rzeki Łyny.

Jakie spływy organizujemy na szlaku Łyny

Spływ kajakowy szlakiem ŁynyWypożyczalnia kajaków WODNIAK w Krutyni, na szlaku kajakowym rzeki Łyny organizuje i poleca wielodniowe spływy kajakowe zorganizowane w oparciu o indywidualne uzgodnienia wytycznych i życzeń uczestników oraz integracyjne spływy dla firm, oparte oczywiście o opracowany przez nas i zatwierdzony przez firmę, plan spływu. Szlak Łyny nadaje się również na spływy dla grup szkolnych, oczywiście tych bardziej zaawansowanych.
 
Podsumowując: oferta wypożyczalni kajaków WODNIAK na szlak kajakowy rzeki Łyna obejmuje organizację wielodniowych spływów kajakowych , spływów weekendowe i kajakowych spływów integracyjnych dla firm oraz spływy dla grup szkolnych.

Jak organizujemy spływy kajakowe na Łynie

Realizacja ofert na szlak Łyny poprzedzona jest każdorazowo indywidualnym planem spływu i jego wyceną, przygotowaną przez nas na życzenie grupy lub firmy.
Realizacja następuje dopiero po akceptacji przez zamawiającego wszelkich poczynionych ustaleń.
Często, ze względu na rosnące w coraz większym rozmiarze koszty, organizacja spływu na szlaku Łyny sprowadza się do wynajmu ,dowozu i odbioru sprzętu kajakowego i uczestników spływu, który najczęściej ogranicza się też do przewozu kierowców.

Jak zamówić spływ kajakowy szlakiem Łyny

Aby uzyskać ofertę spływu kajakowego (choćby nawet wstępną) i skorzystać z naszych usług, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie (502 534 565) , wysyłając e- maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego.
Bez względu na sposób kontaktu ,omówimy czas i miejsce rozpoczęcia oraz zakończenia spływu, jak również wszelkie inne potrzebne  elementy
związane ze spływem. Po akceptacji wszystkich szczegółów przystępujemy do realizacji. Dowozimy i odbieramy wynajęty sprzęt oraz uczestników (często właśnie kierowców). Oczywiście realizujemy wszystkie inne ustalone składniki spływu. Spływ kajakowy szlakiem rzeki Łyny

Sprawdź aktualne promocje

Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen

Zapraszamy na spływy kajakowe szlakiem rzeki Łyny i korzystanie przy tym z usług wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni.


splywy-kajakowe/lyna