Łyna - spływy kajakowe, Mazury, wypożyczalnia kajaków WODNIAK

Spływy kajakowe szlakiem rzeki Łyny
w ofercie wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni

Spływy kajakowe na szlaku rzeki Łyny w ofercie wypożyczalni WODNIAK w Krutyni, to zorganizowane indywidualnie spływy kilkudniowe dla grup, spływy integracyjne dla firm lub spływy dla bardziej zaawansowanych grup szkolnych.

Dlaczego właśnie spływ Łyną

Spływ kajakowy na szlaku rzeki Łyny - dopływanie do mostu kolejowego

Łyna jest szlakiem dla kajakarzy nie stroniących od niewielkich trudności i wysiłku, ale ceniących mały ruch i spokój.
Łyna pozbawiona jest praktycznie bazy noclegowej i noclegi siłą rzeczy możliwe tylko w namiotach. Niesie to za sobą jednak jedną zasadniczą zaletę - na takich szlakach zwykle nie ma tłoku i często płynąć można bez niechcianego nadmiaru towarzystwa.
Do tego Łyna, będąc stosunkowo łatwym i bezpiecznym szlakiem, pozwala na wypoczynek i pełen relaks w trakcie spływu.

Krótka charakterystyka spływu szlakiem rzeki Łyny

Spływ szlakiem kajakowym rzeki Łyny, to około 160 km lub 130 km (przy starcie w okolicach Olsztyna) do przepłynięcia jedną z najdłuższych rzek Warmii i Mazur.
Na pokonanie całej Łyny potrzebujemy około 6-8 dni.
Noclegi należy planować niestety głównie w namiotach z powodu braku wystarczającej bazy noclegowej innej niż pola namiotowe. Wielu zaprawionych w spływach kajakarzy uważa tę akurat "wadę" za zaletę, gdyż eliminuje ona masowy ruch kajakowy ze szlaku.
Spływ Łyną prowadzi po zmiennej i urozmaiconej rzece, uzupełnionej kilkoma, stosunkowo niewielkimi jeziorami.
Płyniemy początkowo rzeką wartką, prawie górską, płynącą po kamieniach, w głębokich jarach z kłodami drzew i głazami w nurcie. Swój górski charakter, Łyna wykazuje szczególnie na dwóch długich przełomach – pomiędzy jeziorem Ustrych, a wsią Ruś oraz na terenie lasu miejskiego w Olsztynie.Szlak kajakowy rzeki Łyny
Poniżej Łyna jest już spokojną i łagodną rzeką nizinną, płynącą w otoczeniu podmokłych łąk i leśnych pagórków, wpadającą co jakiś czas do śródleśnych jezior.
Płynąc szlakiem rzeki Łyny, możemy zwiedzić po drodze Olsztyn, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce i Sępopol, czyli miasta przez które przepływa Łyna.

Stopień trudności spływu Łyną

Spływ szlakiem rzeki Łyny jest spływem stosunkowo łatwym i bezpiecznym.
Trudności, szczególnie dla mniej doświadczonych kajakarzy, mogą sprawiać przełomy w górnych odcinkach szlaku oraz liczne przenoski kajaków, głównie przy elektrowniach wodnych.
Mijane po drodze jeziora nie należą do wielkich i nie niosą zagrożeń dla pokonujących je kajakarzy.
Niezależnie od utrudnień, na spływ szlakiem rzeki Łyny, mogą się wybrać nawet kajakarze z niewielkim doświadczeniem, grupy szkolne i grupy firmowe.
Grupom szkolnym i firmowym powinni w trakcie spływu rzeką Łyną towarzyszyć ratownicy i przewodnicy.


Dokładny opis trasy spływu


Zapraszamy na spływy kajakowe szlakiem kajakowym rzeki Łyny.

Jakie spływy organizujemy na szlaku Łyny

Spływ kajakowy szlakiem rzeki ŁynyWypożyczalnia kajaków WODNIAK w Krutyni, na szlaku kajakowym rzeki Łyny organizuje i poleca wielodniowe spływy kajakowe zorganizowane w oparciu o indywidualne uzgodnienia wytycznych i życzeń uczestników oraz integracyjne spływy dla firm, oparte oczywiście o opracowany przez nas i zatwierdzony przez firmę, plan spływu. Szlak Łyny nadaje się również na spływy dla grup szkolnych, oczywiście tych bardziej zaawansowanych.
 
Podsumowując: oferta wypożyczalni kajaków WODNIAK na szlak kajakowy rzeki Łyna obejmuje organizację wielodniowych spływów kajakowych , spływów weekendowe i kajakowych spływów integracyjnych dla firm oraz spływy dla grup szkolnych.

Jak organizujemy spływy kajakowe na Łynie

Realizacja ofert na szlak Łyny poprzedzona jest każdorazowo indywidualnym planem spływu i jego wyceną, przygotowaną przez nas na życzenie grupy lub firmy.
Realizacja następuje dopiero po akceptacji przez zamawiającego wszelkich poczynionych ustaleń.
Często, ze względu na rosnące w coraz większym rozmiarze koszty, organizacja spływu na szlaku Łyny sprowadza się do wynajmu ,dowozu i odbioru sprzętu kajakowego i uczestników spływu, który najczęściej ogranicza się też do przewozu kierowców.

Jak zamówić spływ kajakowy szlakiem Łyny

Aby uzyskać ofertę spływu kajakowego (choćby nawet wstępną) i skorzystać z naszych usług, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie (502 534 565) , wysyłając e- maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego.
Spływ kajakowy na szlaku rzeki ŁynyBez względu na sposób kontaktu ,omówimy czas i miejsce rozpoczęcia oraz zakończenia spływu, jak również wszelkie inne potrzebne  elementy
związane ze spływem. Po akceptacji wszystkich szczegółów przystępujemy do realizacji. Dowozimy i odbieramy wynajęty sprzęt oraz uczestników (często właśnie kierowców). Oczywiście realizujemy wszystkie inne ustalone składniki spływu.

Sprawdź aktualne promocje

Poznaj naszą Politykę Gwarancji Cen

Zapraszamy na spływy kajakowe szlakiem rzeki Łyny i korzystanie przy tym z usług wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni.