Szlak Krutyni - przyczyny popularności i ich wpływ na wielkość ruchu

Wpływ popularności Krutyni na wielkość ruchu kajakowego na szlaku

Spływ kajakowy szlakiem rzeki KrutyniSzlak kajakowy rzeki Krutyni stał się dość dobrze znany wśród osób interesujących się turystyką kajakową. Dzięki jednak internetowi, Krutynia znana jest już w szerokich kręgach - często nie związanych z zaawansowaną turystyką kajakową.
Informacja o szlaku Krutyni i organizowanych tam spływach kajakowych, dociera do szerokich kręgów odbiorców głównie dzięki wspomnianemu internetowi oraz wieloletniej i szeroko zakrojonej reklamie prowadzonej przez firmy kajakowe oraz dzięki promocji regionu, prowadzonej przez samorządy różnego szczebla.


Szlak rzeki Krutyni - odcinek w rezerwacie Krutynia DolnaKrutynia znana jest przede wszystkim jako szlak łatwy, bezpieczny i przy tym wyjątkowo piękny. Wszystko to składa się na jego dużą popularność, przede wszystkim wśród kajakarzy "amatorsko" uprawiających tę, coraz bardziej popularną formę turystyki oraz wśród wszystkich, którzy chcą trochę "tylko" popływać kajakiem i niekoniecznie "aż" przez kilka dni.
Szybki rozwój firm kajakowych z ich wszechstronną ofertą różnorodnych spływów kajakowych, w szybkim tempie doprowadził do masowego wręcz dostępu do szeregu szlaków kajakowych, ze szlakiem Krutyni, oczywiście na czele.
Oferta kilkugodzinnych spływów jednodniowych, jak również weekendowych, połączonych z elastycznym i indywidualnym transportem na trasach spływów, umożliwiła pływanie w dowolnym praktycznie miejscu i dowolną ilość czasu.

Nikt już nie jest zdany na tygodniowe pływanie w zorganizowanych spływach albo, dla odmiany, pływanie w kółko po jeziorze, przy ośrodku wypoczynkowym.


Grupa szkolna na spływie kajakowym Krutynią - start do spływu w rezerwacie KrutyniaZ tych powodów, Krutynię i szlak Krutyni zaczęło odwiedzać coraz więcej kajakarzy i adeptów kajakarstwa.
Goszczą tu często na spływach grupy szkolne, studenckie i młodzieżowe, firmy w ramach spływów integracyjnych, turyści wypoczywający w okolicznych ośrodkach, hotelach, pensjonatach i kwaterach, jak również turyści przyjeżdżający wyłącznie na Krutynię i kajaki.
Ta popularność szlaku, jego urok, wysoki stopień bezpieczeństwa i bogata oferta firm kajakowych obejmująca organizację krótkich form spływów, jakimi są między innymi kilkugodzinne spływy jednodniowe i spływy weekendowe, doprowadza czasem do dość dużego ruchu, głównie na odcinkach rzecznych w pobliżu wsi Krutyń.