Krutynia -planowanie spływu Krutynią pod kątem specyfiki ruchu

Planowanie spływu kajakowego na szlaku Krutyni

Szlak Krutyni - spływ kajakowy w pogodny weekend - kajaki w Porcie RosochaPopularność Krutyni oraz kilka innych czynników, powodują na niektórych odcinkach, w okresie niektórych letnich weekendów, zwiększony ruch kajakowy.
Planowanie swego spływu kajakowego na szlaku Krutyni, należy przeprowadzić, starając się uwzględnić specyfikę tego szlaku.
W artykule " Przyczyny zwiększonego ruchu kajakowego na Krutyni w niektóre letnie weekendy" omówiono kilka podstawowych czynników decydujących i wpływających na zwiększenie natężenia ruchu kajakowego w niektóre letnie weekendy.
Wszystkie wymienione tam czynniki, powodują swoiste kumulacje ruchu kajakowego na szlaku Krutyni. Kumulacje takie występują głównie na odcinkach w okolicy wsi Krutyń - szczególnie w niektóre, zwłaszcza wydłużone i pogodne weekendy.
Warto pamiętać o tym planując wyjazd "na kajak" i wybierając spływ weekendowy lub spływ jednodniowy w czasie weekendu lub gdy termin planowanego spływu wielodniowego, obejmie któryś z weekendów.

Warto wiedzieć również o tym, że szlak Krutyni świeci pustkami nawet w weekendy :
przez cały maj (poza majówką)
- przez cały czerwiec (oprócz długiego weekendu w Święto Bożego Ciała)
- przez I połowę lipca (do około 15.07)
- przez cały wrzesień

Dłuższy spływ, trzeba zaplanować tak, by nie przepływać w okresie weekendu, odcinków rzeki położonych przy wsi Krutyń.
Nie zawsze jest to możliwe do wykonania i Wasz spływ czasem natrafi na taką kulminację. Oczywiście odbędzie się on bez większych przeszkód mimo panującego tam tłoku.
Odpowiednio modyfikując plan spływu z uwzględnieniem powyższych informacji, często można zaplanować i zrealizować swój spływ tak, by płynąć w dość dużym komforcie.


Weekendowe plywy kajakowe szlakiem rezki KrutyniPrognoz na temat stopnia natężenia ruchu w planowanym terminie spływu dostarczyć mogą firmy kajakowe, z których usług akurat korzystacie.
Mogą one udzielić takich informacji w oparciu o swoje doświadczenie i choćby o ilość rezerwacji dokonanych na ten dzień lub okres.
Można też zadzwonić do którejkolwiek z krutyńskich firm z prośbą o informację.
Mnie nie zdarzyło się nie udzielić takich informacji, jak również i wszelkich innych, dotyczących wszystkiego, co wiąże się ze spływami kajakowymi - niezależnie od tego, czy pytający jest moim Klientem, czy też nie.
Zachęcam do udziału w spływach kajakowych, szczególnie w okresach małego ruchu kajakowego i zapraszam do korzystania przy tym z usług i doświadczenia wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni !