Atrakcja turystyczna Sorkwit - spływ Krutynią
Oferta wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni

Żar lejący się z nieba, szum sitowia, delikatny chlupot wody , plusk wioseł, przyjemny chłód, przepiękne krajobrazy, kajak i … TY !
Możesz tam być choćby zaraz …   Wystarczy telefon – 502 534 565

Szlak rzeki Krutyni - spływ kajakowyPodczas pobytu na Mazurach, często poszukujemy ciekawych atrakcji turystycznych dostępnych w okolicy, by jeszcze bardziej podnieść wartość swego wypoczynku.
Chcemy pomóc w tych poszukiwaniach zapraszając mieszkańców i turystów przebywających w Sorkwitach i okolicy - gości pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych i hoteli - do udziału w spływie kajakowym - w niezwykłej i niezapomnianej przygodzie z kajakiem i przyrodą na jednym z najpiękniejszych szlaków kajakowych Europy – szlaku rzeki Krutyni .
To właśnie spływ kajakowy stwarza możliwość obcowania z istnymi perełkami przyrody naszego regionu - tymi, które dostępne są tylko z kajaka w trakcie uczestnictwa w spływie kajakowym.


Szlak rzeki Krutyni - spływ kajakowy w rezerwacie Krutynia Dolna - odcinek Krutyń - UktaTylko wsiadając do kajaka stworzymy sobie możliwość dotarcia do niedostępnych, dzikich zakątków - zupełnie innych i niezwykle pięknych Mazur.
Płynąc kajakiem kameralnymi mazurskimi rzeczkami, rzekami i jeziorami, można wręcz "dotykać" natury i chłonąć wszechobecny spokój i ciszę "zakłócaną" jedynie śpiewem ptaków, szmerem wody na kamieniach lub czasem lekkim stuknięciem wiosła o kajak...
Wszystkim początkującym polecamy oczywiście spływ kajakowy szlakiem Krutyni, gdyż jest to spływ zarówno zachwycający jak i bezpieczny, a już szczególnie jako taki polecamy spływ samą rzeką Krutynią.

Spływ Krutynią jest spływem dla każdego, gdyż tu absolutnie każdy poradzi sobie z kajakiem i spływem.


Spływ kajakowy rzeką KrutyniąOferta turystyczna Wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni dla mieszkańców i turystów Sorkwit i okolic jest atrakcyjna i jedyna w swoim rodzaju.
Sorkwity to zwyczajowy początek szlaku Krutyni.
Można tam również znaleźć oferty spływów kajakowych. Dotyczą one jednak dłuższych spływów lub spływów na początkowych ( głównie "jeziorowych" ) odcinkach.
My proponujemy Państwu spływ kajakowy w najpiękniejszej części szlaku Krutyni, sercu Puszczy Piskiej i Mazurskiego Parku Krajobrazowego – okolicy wsi Krutyń.
Ta część szlaku (głównie sama rzeka Krutynia) jest jego prawdziwą perłą.

Zapewniamy przewóz uczestników i wynajętego sprzętu na trasie spływu, a na życzenietransport bagaży, udział w spływie ratowników i przewodników oraz (w miarę możliwości) przewóz uczestników z miejsca zakwaterowania.
Decyzję o udziale w spływie kajakowym można podjąć nawet w dniu przyjazdu na spływ.
Wyjątkiem w tej zasadzie są jedynie spływy w słoneczne letnie weekendy.

Planując spływ na pogodny letni weekend należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji (często wystarcza nawet jeden dzień przed terminem).

Przypadku braku transportu, możemy spróbować pomóc w dojeździe do naszej bazy używając własnego środka transportu ( mikrobusy do 8 osób ) lub wynająć go na zewnątrz ( np. autokar ) dla większej grupy.
Dysponującym stosunkowo małą ilością czasu proponujemy naszą ofertę jednodniowych spływów kajakowych.

 

Spływy jednodniowe (kilkugodzinne) na Krutyni
Opisy i cenySpływ  Krutynią -  trasa Krutyń - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa z Krutyni do młyna
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Nowy Most
Spływ Krutynią - trasa Ukta – Nowy Most
Spływ Krutynią - trasa Ukta – Iznota
Spływ Krutynią - trasa Spychowo - Krutyń
Spływ Krutynią - trasa Spychowo - Zgon
Spływ Krutynią - trasa  Babięta - Zgon
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Krutyń
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - mlyn
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Babięta - Spychowo
Spływ Krutynią - trasa Bieńki - Spychowo
Spływ Krutynią - trasa Bieńki - Babięta

W każdej chwili każdy może zostać uczestnikiem swej wspaniałej przygody z kajakiem i przyrodą na spływie kajakowym na szlaku rzeki Krutyni.
Wystarczy do nas zadzwonić (+48 502 534 565 ), dokonać rezerwacji i przyjechać do siedziby wypożyczalni Wodniak w Krutyni nr 18.
Można również po prostu przyjechać bez wcześniejszych rezerwacji. Wyjątkiem w tym przypadku są tylko słoneczne letnie weekendy, na które lepiej rezerwacji dokonać.
To w zupełności wystarczy - reszta należy do nas.

Wszystkim planującym pobyt w Sorkwitach, bądź okolicy, polecamy naszą ofertę spływów kajakowych i rezerwację kajaka z wyprzedzeniem kontaktując się z nami telefonicznie (+48 502 534 565), wysyłając e- maila na adres  biuro@kajaki-mazury.pl lub korzystając z formularza zamówień , a jeśli nie, to namawiamy przynajmniej do zachowania "namiaru" na wszelki wypadek i skorzystania z niego po przyjeździe, bo naprawdę warto.


splywy-kajakowe/atrakcje/sorkwity-okolice,ad48