Atrakcja turystyczna Rucianego-Nidy - spływ Krutynią
Oferta wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni

Żar lejący się z nieba, szum sitowia, cichy szmer wody , plusk wioseł, przyjemny chłód, przepiękne widoki, kajak i …TY !
Możesz tam być nawet zaraz… Wystarczy telefon – 502 534 565.

Spływ kajakowy rzeką Krutynią - rezerwat Krutynia - odcinek Jezioro Krutyńskie - KrutyńWiększość mieszkańców i turystów wypoczywających na Mazurach (i nie tylko ), a w tym w Rucianem – Nidzie, bądź okolicy lub będących choćby tylko przejazdem, poszukuje dostępnych atrakcji turystycznych, by znaleźć dla siebie coś naprawdę ciekawego i w ten sposób jeszcze bardziej uatrakcyjnić swój pobyt.
Aby pomóc w tych poszukiwaniach i wyjść poszukującym naprzeciw, zapraszamy mieszkańców oraz turystów przebywających w Rucianem - Nidzie i okolicy- cumujących w porcie żeglarzy, gości pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych czy hoteli - do udziału w niezapomnianej przygodzie z kajakiem – spływie kajakowym na jednym z najpiękniejszych szlaków kajakowych Europy – szlaku rzeki Krutyni
To spływ dla każdego, gdyż tu absolutnie każdy poradzi sobie z kajakiem i spływem kajakowym na Krutyni.
Wielu turystów goszczących u nas, pozbawionych jest często możliwości obcowania z perełkami naszej przyrody, które pozostają w "zasięgu"często tylko w formie uczestnictwa w spływie kajakowym.


Łabędzie na rzece KrutyniTylko wsiadając do kajaka i odbywając nawet krótki spływ kajakowy, dotrzemy do zapierających dech w piersiach, dzikich zakątków.
Często tylko poprzez udział w spływie kajakowym otrzymamy możliwość odkrycia nieznanych, niezwykle pięknych, niezwykle atrakcyjnych i zupełnie innych Mazur.
Płynąc kajakiem kameralnymi mazurskimi rzeczkami i jeziorkami można sycić się spokojem i ciszą "zakłócaną" jedynie śpiewem ptaków, szmerem wody na kamieniach lub tylko czasem lekkim stuknięciem wiosła o kajak...
Wszystkim początkującym polecamy oczywiście spływ kajakowy szlakiem Krutyni, gdyż jest to spływ zarówno zachwycający jak i bezpieczny, a już szczególnie jako taki polecamy spływ samą rzeką Krutynią.


Spływy jednodniowe Krutynią - pokonywanie przenoski kajaków przy mlynie wodnym w Zielonym LaskuOferta turystyczna Wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni dla Rucianego - Nidy i okolic jest jedyna w swoim rodzaju i niezwykle atrakcyjna
Zapewniamy transport wynajętego sprzętu i uczestników na trasie spływu kajakowego, a na życzenie transportujemy bagaże i zapewniamy uczestnictwo ratowników i przewodników na czas spływu.
Decyzję o udziale w spływie kajakowym bądź wypożyczeniu kajaka można podjąć dosłownie w każdej chwili – nawet w dniu przyjazdu na spływ.
Wyjątkiem w tej zasadzie są jedynie spływy w słoneczne letnie weekendy.

Planując spływ na pogodny letni weekend należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji (często wystarcza nawet jeden dzień przed terminem).

W przypadku braku środka transportu potrzebnego do dotarcia do naszej wypożyczalni, możemy spróbować pomóc wykorzystując do tego własny transport (mikrobusy do 8 osób) lub dla większej grupy - wynajęty (np. autokar).
Wszystkim, którzy dysponują tylko niewielką ilością czasu proponujem naszą ofertę jednodniowych spływów kajakowych.

 

Spływy jednodniowe (kilkugodzinne) na Krutyni
Opisy i ceny​Spływ  Krutynią -  trasa Krutyń - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa z Krutyni do młyna
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Nowy Most
Spływ Krutynią - trasa Ukta – Nowy Most
Spływ Krutynią - trasa Ukta – Iznota
Spływ Krutynią - trasa Spychowo - Krutyń
Spływ Krutynią - trasa Spychowo - Zgon
Spływ Krutynią - trasa  Babięta - Zgon
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Krutyń
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - mlyn
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Babięta - Spychowo
Spływ Krutynią - trasa Bieńki - Spychowo
Spływ Krutynią - trasa Bieńki - Babięta

Każdy może, w dowolnej chwili, zostać uczestnikiem spływu kajakowego szlakiem Krutyni (i nie tylko ).
Wystarczy do nas zadzwonić ( +48 502 534 565 ), dokonać rezerwacji i przyjechać do siedziby wypożyczalni Wodniak w Krutyni nr 18 lub też przyjechać do nas bez anonsów. Wyjątkiem są tu tylko słoneczne letnie weekendy,  na które lepiej rezerwacji dokonać.
Cała reszta należy do nas i jest to naszym obowiązkiem.
 
Wszystkim planującym dopiero wyjazd na Mazury i pobyt w Rucianem - Nidzie bądź okolicy, polecamy naszą ofertę spływów kajakowych i rezerwację kajaka z wyprzedzeniem kontaktując się z nami telefonicznie ( + 48 502 534 565 ), wysyłając e- maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl lub korzystając z formularza zamówień, a jeśli nie, to namawiamy przynajmniej do zachowania "namiaru" na wszelki wypadek, by móc skorzystać z niego już po przyjeździe.
Naprawdę warto.


splywy-kajakowe/atrakcje/ruciane-nida-okolice,ad56