Atrakcja turystyczna Mrągowa - spływ Krutynią
Oferta wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni

ar lejący się z nieba, szum sitowia, delikatny chlupot wody , plusk wioseł, przyjemny chłód, przepiękne krajobrazy, kajak i …TY !
Możesz tam być choćby zaraz… Wystarczy telefon – 502 534 565

Spływ kajakowy na rzece KrutyniPrzebywając na Mazurach (i nie tylko), bardzo często poszukujemy ciekawych atrakcji turystycznych dostępnych w bliższej bądź dalszej okolicy.
Chcąc ułatwić takie poszukiwania i wyjść im naprzeciw zapraszamy mieszkańców oraz turystów przebywających w Mrągowie i okolicy -  np. uczestników Festiwalu Muzyki Country oraz wszystkich pozostałych festiwali, koncertów, zatrzymujących się w pensjonatach, hotelach i ośrodkach wypoczynkowych - do udziału w spływie kajakowym - w niezwykłej i niezapomnianej przygodzie z kajakiem i przyrodą na jednym z najpiękniejszych szlaków kajakowych Europy – szlaku rzeki Krutyni lub którymś z pozostałych mazurskich szlaków kajakowych.
Większość mieszkańców i turystów ma niewielką  możliwość obcowania z wieloma perełkami i perłami przyrody naszego regionu dostępnymi jedynie w trakcie uczestnictwa w spływie kajakowym.


Rezerwat Krutynia Dolna - spływ kajakowyWsiadając się do kajaka i wypływając choćby na niewielki spływ kajakowy zdobędziemy możliwość dotarcia do niedostępnych dla innych i zapierających dech w piersiach dzikich zakątków zupełnie odmiennych i niezwykle pięknych Mazur - Mazur dostępnych tylko z kajaka w trakcie spływu.
To płynąc kajakiem pięknymi kameralnymi mazurskimi rzeczkami i rzekami można sycić się do woli wszechobecnym spokojem i ciszą "zakłócaną" jedynie śpiewem ptaków, szmerem wody na kamieniach lub niechcianym lekkim stuknięciem wiosła o kajak.
Wszystkim początkującym polecamy bezsprzecznie spływ kajakowy szlakiem Krutyni gdyż jest to spływ zarówno zachwycający jak i bezpieczny, a już szczególnie jako taki polecamy spływ samą rzeką Krutynią.
Spływ Krutynią jest spływem dla każdego, gdyż tu absolutnie każdy poradzi sobie z kajakiem i spływem.


Spływy jednodniowe rzeką Krutynią - miejsce zakończenia splywów w UkcieOferta turystyczna Wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni dla Mrągowa i okolic jest niezwykle atrakcyjna i jedyna w swoim rodzaju.
Zapewniamy przewóz uczestników i transport wynajętego sprzętu na trasie spływu, a na życzenie przewóz uczestników z miejsca zakwaterowania, transport bagaży i udział w spływie ratowników i przewodników.
Decyzję o udziale w spływie kajakowym można podjąć nawet w dniu przyjazdu na spływ.
Wyjątkiem w tej zasadzie są jedynie spływy w słoneczne letnie weekendy.

Planując spływ na pogodny letni weekend należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji (często wystarcza nawet jeden dzień przed terminem).

W przypadku braku środka transportu możemy spróbować pomóc używając własnego transportu ( mikrobusy do 8 osób ) lub wynająć transport z zewnątrz ( np. autokar ).
Wszystkim dysponującym stosunkowo małą ilością czasu proponujemy zapoznanie się z naszą ofertą jednodniowych spływów kajakowych lub też ofertą weekendowych spływów kajakowych.

 

Spływy jednodniowe (kilkugodzinne) na Krutyni
Opis i ceny

 

Spływ  Krutynią -  trasa Krutyń - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa z Krutyni do młyna
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Nowy Most
Spływ Krutynią - trasa Ukta – Nowy Most
Spływ Krutynią - trasa Ukta – Iznota
Spływ Krutynią - trasa Spychowo - Krutyń
Spływ Krutynią - trasa Spychowo - Zgon
Spływ Krutynią - trasa  Babięta - Zgon
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Krutyń
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - mlyn
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Babięta - Spychowo
Spływ Krutynią - trasa Bieńki - Spychowo
Spływ Krutynią - trasa Bieńki - Babięta

W każdej chwili każdy może zostać uczestnikiem spływu kajakowego na szlaku rzeki Krutyni i przeżycia swej wspaniałej przygody z kajakiem i przyrodą tego pięknego szlaku.
Wystarczy do nas zadzwonić (+48 502 534 565), dokonać rezerwacji i przyjechać samochodem do siedziby wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni nr 18, który można zostawić na naszym parkingu.
Można również po prostu przyjechać bez wcześniejszych rezerwacji  - z wyjątkiem słonecznych letnich weekendów, na które lepiej rezerwacji dokonać.
To w zupełności wystarczy - reszta należy do nas.

Wszystkim planującym pobyt w Mrągowie, bądź okolicy polecamy naszą ofertę spływów kajakowych i rezerwację kajaka z wyprzedzeniem kontaktując się z nami telefonicznie ( +48 502 534 565 ), wysyłając e- maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl lub korzystając z formularza zamówień, a przynajmniej zachowanie "namiaru" na wszelki wypadek i skorzystania z niego już tu na miejscu.
Naprawdę warto.


splywy-kajakowe/atrakcje/mragowo-okolice,ad47