Atrakcja turystyczna Mikołajek - spływ Krutynią
Oferta wypożyczalni kajaków WODNIAK w Krutyni

Żar lejący się z nieba, szum sitowia, delikatny chlupot wody , plusk wioseł, przyjemny chłód, przepiękne krajobrazy, kajak i … TY !.. 
Możesz tam być choćby zaraz … Wystarczy telefon – 502 534 565

Spływ kajakowy rzeką Krutynią - przepływanie przez rezerwat KrutyniaWypoczywając na Mazurach, podobnie zresztą jak i w innych regionach, często poszukujemy ciekawych atrakcji turystycznych dostępnych w najbliższej okolicy, by bardziej urozmaicić swój pobyt. 
Aby ułatwić te poszukiwania zapraszamy mieszkańców oraz turystów przebywających w Mikołajkach i okolicy - wszystkich żeglarzy cumujących w porcie, gości pensjonatów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych - do wybrania szczególnej atrakcji turystycznej - udziału w niezwykłej przygodzie z kajakiem i przyrodą - spływu kajakowego na jednym z najpiękniejszych szlaków kajakowych Europy – szlaku rzeki Krutyni.
Spływ kajakowy Krutynią jest propozycją dla każdego, gdyż każdy poradzi sobie z kajakiem i spływem kajakowym Krutynią.


Spływ kajakowy Krutynią - start z rezerwatu Krutynia  (Jezioro Krutyńskie)Większość mieszkańców i  przebywających w Mikołajkach nas turystów nie ma możliwości oglądania i obcowania z istnymi perełkami i perłami okolicznej przyrody, gdyż dostępne są one często tylko w trakcie udziału w spływie kajakowym.
Tylko przesiadając się do kajaka i wyruszając nawet na niewielki spływ kajakowy zdobędziemy możliwość dotarcia do niedostępnych dla innych, dzikich zakątków nieznanych, innych Mazur.
Tylko płynąc kajakiem kameralnymi mazurskimi rzeczkami, rzekami i jeziorami można wręcz dotknąć natury, sycić się wszechobecnym spokojem i ciszą "zakłócaną" jedynie śpiewem ptaków..., szmerem wody na kamieniach lub niezamierzonym lekkim stuknięciem wiosła o kajak...
Wszystkim początkującym bezsprzecznie polecamy spływ kajakowy szlakiem Krutyni, gdyż jest to spływ zarówno piękny jak i bezpieczny, a już szczególnie jako taki polecamy spływ samą rzeką Krutynią.


Spływ kajakowy na rzece KrutyniOferta turystyczna wypożyczalni kajaków Wodniak w Krutyni dla Mikołajek i okolic jest niezwykle atrakcyjna i jedyna w swoim rodzaju.
Zapewniamy transport zarówno wynajętego sprzętu i kajaków jak i uczestników na trasie spływu kajakowego, a na życzenie transportujemy bagaże i zapewniamy uczestnictwo ratowników i przewodników.
Decyzję o udziale w spływie kajakowym można podjąć nawet w ostatniej chwili.
Wyjątkiem w tej zasadzie są jedynie spływy w słoneczne letnie weekendy.

Planując spływ na pogodny letni weekend należy jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji (często wystarcza nawet jeden dzień przed terminem).

W przypadku braku środka transportu, by dotrzeć do nas, możemy spróbować pomóc własnym transportem ( mikrobusy do 8 osób ) lub wynająć transport ( np. autokar ) dla większej grupy.
Wszystkim dysponującym stosunkowo małą ilością czasu proponujemy naszą ofertę jednodniowych spływów kajakowych.

 

Spływy jednodniowe (kilkugodzinne) na Krutyni
Opisy i cenySpływ  Krutynią -  trasa Krutyń - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa z Krutyni do młyna
Spływ Krutynią - trasa Krutyń - Nowy Most
Spływ Krutynią - trasa Ukta – Nowy Most
Spływ Krutynią - trasa Ukta – Iznota
Spływ Krutynią - trasa Spychowo - Krutyń
Spływ Krutynią - trasa Spychowo - Zgon
Spływ Krutynią - trasa  Babięta - Zgon
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Krutyń
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - mlyn
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Rosocha
Spływ Krutynią - trasa Cierzpięty - Ukta
Spływ Krutynią - trasa Babięta - Spychowo
Spływ Krutynią - trasa Bieńki - Spychowo
Spływ Krutynią - trasa Bieńki - Babięta

W każdej chwili, każdy może zostać uczestnikiem wspaniałej przygody z kajakiem i przyrodą np. na szlaku Krutyni czyli spływu kajakowego szlakiem Krutyni.
Wystarczy do nas zadzwonić (+48 502 534 565), dokonać rezerwacji i po prostu przyjechać do siedziby wypożyczalni Wodniak w Krutyni nr 18  lub przyjechać do nas bez wcześniejszych rezerwacji. Wyjątkiem są tu tylko słoneczne letnie weekendy, na które lepiej rezerwacji dokonać.
Całą resztą my się zajmiemy.
Wszystkim planującym pobyt w Mikołajkach, bądź okolicy, polecamy naszą ofertę spływów kajakowych i rezerwację kajaka z wyprzedzeniem kontaktując się z nami telefonicznie ( +48 502 534 565 ), wysyłając e- maila na adres biuro@kajaki-mazury.pl lub korzystając z formularza zamówień, a jeśli nie, to namawiamy przynajmniej do zachowania numeru telefonu na wszelki wypadek, by skorzystać z niego po przyjeździe, bo naprawdę warto.


splywy-kajakowe/atrakcje/mikolajki-okolice,ad55